تاریخ انتشار :

احمد بیابانی

«امام» مسیر زندگی این «جوان داش مشتی» را تغییر داد

خوب که به چهره اش خیره شدم چهره اش آشنا آمد «احمد» بود. کلی عوض شده بود . بهش گفتم احمد این چه قیافه ایس. در جواب گفت : امام خمینی کاری کرد که من دوباره متولد شوم.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )«احمد بیابانی» به سال ۱۳۳۳ شمسی در تهران متولد شد. زمانی که «نهضت حضرت روح الله»، در خرداد ۱۳۴۲ آغاز شد، احمد کودکی ۹ ساله بود و تا ۱۵ سال بعد هم هیچ نسبتی میان او و قیام پیشوای مردم کشورش برقرار نشد اما حضور او در مجالس عزاداری «حضرت سیدالشهدا(صلوات الله علیه)» مسیر زندگی او را تغییر داد و «احمد» به صف سربازان انقلاب اسلامی پیوست.

یکی از هم محله ای های «احمد بیابانی» درباره او گفته است:
«احمد را همه بچه های شابد لعظیم (شاه عبدالعظیم) می شناسند. اویکی از اون داش مشتی هایش بود. از آن لوطی هایی که امروز خیلی کمتر از آنها می بینیم. هر کس اگر مورد ظلم و ستمی واقع می شد از احمد کمک می خواست. چهره جالبی داشت، موهای فرفری بلند، صورت تراشیده با سبیل های مشکی به همراه دستمال ابریشمی. خلاصه یک محل بود و یک احمد.

اصلا دنبال سیاست نبود شاید هم بهتر بگویم اصلا نمی دانست سیاست را با چه حروفی می نویسند. ماهها از انقلاب گذشته بود، یک روز در خیابان داشتم با این ساز مان خلقی ها در مورد امام خمینی بحث می کردم. کار بالا گرفت و صحبت داغ شده بود، احساس خطر می کردم که یک لحظه، آدم هیکلی با ریش های بلند و موهای فری از راه رسید و نجاتم داد. خوب که به چهره اش خیره شدم چهره اش آشنا آمد «احمد» بود. کلی عوض شده بود . بهش گفتم احمد این چه قیافه ایس. در جواب گفت : امام خمینی کاری کرد که من دوباره متولد شوم.»

۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۱ در جبهه سر پل ذهاب هنگامی که شهید حاجی بابا با جیپش روی جاده سرپل ذهاب به سمت ازگِله می‌رفت، ارتفاعات بَمو مشرف به جاده دست نیروهای عراقی بوده و نیروهای بعثی جیپ او را مورد هدف قرار می دهند و جیپ آتش می‌گیرد و به همراه شهیدان شوندی و بیابانی با اصابت گلوله مستقیم تانک به شهادت می رسند.

منبع: مشرق

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار