تاریخ انتشار :

اسکاتلند

پلیس های محجبه در اسکاتلند مشغول به کار شدند

در پی تصویب قانونی که اجازه استفاده از حجاب را در یونیفرم افسران و نیروهای پلیس اسکاتلند می داد، مادر و دختر مسلمانی، با قبول شدن در آزمون های اداره پلیس این کشور، به عنوان افسر پلیس مشغول به کار شدند.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) مادر و دختر مسلمان با قبولی در آزمون ها و دورهای آموزشی پلیس اسکاتلند، مجوز فعالیت در اداره پلیس این کشور را یافتند.

از آنجا که پیش از این قانونی به تصویب رسیده بود که طبق آن استفاده از حجاب برای بانوان پلیس اسکاتلندی به صورت اختیاری در آمده و اجازه استفاده از حجاب را می داد، این دو بانوی مسلمان اولین بانوانی خواهند بود که با حجاب اسلامی در اداره پلیس این کشور مشغول به فعالیت خواهند شد.

«شفقت و الینا رافی» نخستین افسران محجبه اسکاتلند لقب گرفته اند که با تکمیل پروسه استخدام، وارد اداره پلیس این کشور شدند.

یکی از افسران ارشد پلیس اسکاتلند پیش از این با اشاره به اینکه چهار درصد جمعیت این کشور را مهاجران و پناهجویان تشکیل می دهند، در حالیکه تنها یک درصد افسران و نیروهای پلیس را پناهجویان تشکیل می دهند، خواستار جذب بیشتر نیروی پلیس از میان مهاجران شده بود.

در همین راستا و نیز با صدور مجوز استفاده از حجاب در یونیفرم مخصوص نیروهای پلیس، استقبال مسلمانان به پیوستن به نیروهای پلیس اسکاتلند بیشتر شده است.

منبع:ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار