گرگان
تشرف 5 مسیحی به دین اسلام

پنج توریست هلندی و آمریکایی با حضور در امامزاده عبدالله(علیه السلام) گرگان و زیارت این آستان مقدس در حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان با بر زبان جاری کردن شهادتین، مسلمان شدند.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) پنج نفر از توریست هایی که از کشور هلند و امریکا به استان گلستان و شهرستان گرگان سفر کرده بودند با دیدن گنبد آستان مقدس امامزاده عبدالله(علیه السلام) این شهرستان معنویتی خاص در وجودشان شعله می زند و صدایی درون وجودشان آنها را به این آستان مقدس دعوت می کند.

ورودی امامزاده وقتی با ایستگاه صلواتی روبرو می شوند بیشتر دگرگون شده و زمانی که وارد حیاط بقعه می شوند خیمه های معرفت با حضور روحانیون، را می بینند و در کنار آنها می نشینند.

از روحانیون در مورد امام حسین(علیه السلام) و فرزندان شهیدش می پرسند و پس از شنیدن داستان امام حسین(علیه السلام) و یارانش ادعا می کنند که قلبا مسلمان می شوند.

 

 

روحانی مستقر در امامزاده آنها را به زیارت امامزاده عبدالله(علیه السلام) دعوت می کند و آن ها پس از زیارت این آستان مقدس، می خواهند علاوه بر قلبا، زبانا نیز مسلمان شوند که با جاری کردن شهادتین «أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ إِلاَّ اللهُ، أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّداً رَسوُلُ الله و أَشْهَدُ أَنَّ عَلِیّاً وَلِیُّ الله» برزبان، این امر محقق شد و این مسیحیان به دین اسلام تشرف یافتند.

آنها پس از تشرف به اسلام به مناسبت عزای حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام)، پیراهن مشکی به تن نمودند.

 

منبع: گلستان ما 21مهر 95

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما