تاریخ انتشار :

کانادا

غذای رایگان رستوران اسلامی در کانادا به نیازمندان

یک رستوران اسلامی در شهر «مونترآل» استان «کبک» در کانادا برای معرفی چهره انسان‌دوستانه مسلمانان اقدام به ارائه غذای رایگان به نیازمندان کرده است

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از پایگاه خبری «food.good.is»، «یحیی هاشمی»، صاحب رستوران اسلامی در گفت‌وگو با شبکه خبری «گلوبال نیوز» گفت: کسانی که فقیرند احتیاج به غذا دارند و کمک به آن‌ها از توصیه‌های اکید اسلام است.


خبر کمک رستوران اسلامی زمانی رسانه‌ای شد که «سین جالبرت»، شهروند کانادایی برای دید حقیقت نیکوکاری یک روز به رستوران مراجعه کرد و به صاحبش گفت غذا می‌خواهد اما پولی برای پرداخت هزینه آن ندارد.
وی پس از دیدن برخورد انسان‌دوستانه صاحب رستوران و مورد تکریم واقع شدن در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: بسیار کنجکاو شدم و تظاهر کردم نیازمندم و درخواست غذا کردم، در حالیکه یکی از کارکنان رستوران منوی غذا را جلوی من می‌گذاشت، گفت خوش آمدید، هر غذا و نوشیدنی دوست دارید، سفارش دهید.
انتشار این پست موجی از توجه و برداشت مثبت را میان مردمی ایجاد کرد که همواره بر اساس مذهب و نژاد در مورد مسلمانان پیش‌داوری کرده‌اند.
جالبرت در پست دیگری نوشت:‌ پول غذای خود را پرداخت کردم و سیاست صاحب رستوران را سیاستی بی‌اعتبار خطاب کرده و پیشنهاد دادم به جای نیکوکاری، صرفه‌جویی کنند.
اما صاحب رستوران با تواضع کامل پاسخ داد: بخشش عین صرفه‌جویی است.
«علا امیری»، شریک دیگر رستوران در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «سی» گفت: ما مجبوریم در برابر جو اسلام‌ستیزانه‌ای که مردم کانادا ایجاد کرده‌اند، چهره حقیقی مسلمانان و مهاجران را نشان دهیم.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار