تاریخ انتشار :

مجموعه مستند آفتاب گردان

مگلی آماسایی: روایت زندگی رهیافته از پرو

در اسلام از روز اول زنها حق اظهار نظر حق تحصیل و ارث داشتند؛ درحالی که زنان در غرب سالها برای رسیدن به این حقوق مبارزه کردند. زیبایی ها و جذابیت هایی که در شخصیت زن عفیف مسلمان می بینم هرگز در زن غربی که وسیله و کالا شده دیده نمی شود.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) رهیافته تازه مسلمان از پرو از نحوه مسلمان شدنش اینگونه روایت می کند: به نام خدا من مگلی آماسایی از پرو هستم و از کودکی مسیحی بودم که توسط یک مبلغ مسلمان با اسلام آشنا شدم.

مسند این شخصیت را اینجا ببینید

تقریبا پانزده ساله بودم که به مرکز پرو آمدم و عضو گروهی شدم که تفکر و فعالیت سیاسی داشتند. رهبرگروه در سفری به آرژانتین با فردی که مبلغ اسلامی بود، آشنا شد و در مورد مسائل سیاسی با وی گفتگو کرده بود. رهبر گروه در بازگشت از آرژانتین بسیار تحت تأثیر مبلغ مسلمان قرار گرفته بود، او می گفت در  اسلام سیاست جزئی و بخشی از دین است و سیاست در اسلام مانند دینداری و دینداری مانند سیاست هست و تمام اعمال با هم مرتبط است.

بعداز این اتفاق دوست ما گروه رو به سمت تحقیق در مورد اسلام هدایت کرد.

یک سال بعداز تحقیقات ما آن مبلغ آرژانتینی به کشور ما سفر کرد و در مورد اسلام کلاسهایی تشکیل داد، سال بعد هم برای تکمیل آموزش به پرو آمد تا شناخت ما نسبت به اسلام بیشتر شود.

بسیاری از افراد گروه به دین اسلام علاقه مند شدند، هنگام گفتن شهادتین هیجان زیادی داشتم.با دوستم تصمیم گرفتیم برای درک عمیق تر اسلام به کشور ایران سفر کنیم.

اسلام دین مهمی هست ابعاد وسیعی دارد و برای زنان حقوق زیادی قائل است، وقتی مسلمان شدم و شهادتین رو گفتم هیجان زندگر تازه رو داشتم.در مسیحت محدودیت هایی وجود داره و ما نمی تونیم جواب همه سئوالاتمون را پیدا کنیم، مبلغان مسیح هر طور که به نفعشان باشد پاسخ می دهند ولی در اسلام اینگونه نیست.

اسلام به من عدالت در حقوق زن و مرد را یاد داده و اینکه زن در اسلام خیلی ارزشمند است.پیامبر اسلام در مورد حضرت زهرا سلام الله علیه که نمونه یک زن کامل و الگوی زنان مسلمان است، می فرماید: فاطمه نور چشم من است، هرکس اورا خشنود کند مرا حشنود نموده و خدا را خشنود نموده و هر کس فاطمه را بیازارد من را آزرده و خدا را آزرده. وقتی زندگی ایشون را بعنوان نمونه یک زن کامل برسی می کنیم، می بینیم که به تمام دستورات خداوند، در تمام مراحل زندگی، در قامت دختر،همسر،مادر،زن در اجتماع عمل کردند.

امام حسین رهبر بزرگ،‌ شجاع و اسوه مردانگی و ایمان بود ایشون تو کربلا برای اینکه به هدف والای الهی خودش برسد از همه چیز خودش گذشت و تا آخرین قطره خونش از اسلام واقعی دفاع کرد. زندگی امام حسین تأثیر عمیقی در من گذاشت، او می فرماید: مرگ باعزَت بهتراز زندگی باذَلت هست؛ این کلید خیلی خوبی برای زندگی بشریت است.امیدوارم لیاقت ادامه راه امام حسین را داشته باشیم تا به الگوی اسوه انسان کامل نزدیک بشویم.

زن در مسیحیت و اسلام خیلی متفاوت است. در مسیحیت زن در کلیسا با اینکه پوشیده هستند، حق ازدواج ندارند و زن را محدود نمودن، ولی در اسلام ارزش و شأن زن خیلی بالا است. یک زن فقط با انجام دادن وظیفه مادری و همسری به مقام بالایی در نزد خدا می رسد. یک مادر با شادی و نشاطی که در خانه بوجود می آورد می تواند محور خانواده شود و همسر و فرزندانش را در جهت الهی تربیت کند. دیدگاه مادی غرب زن را زیبا می کند تا از آن استفاده ابزاری نماید. غرب زن را از شأن الهی پایین می کشه تا مثل کالا از اون استفاده کند.

در اسلام از روز اول زنها حق اظهار نظر حق تحصیل و ارث داشتند؛ درحالی که زنان در غرب سالها برای رسیدن به این حقوق مبارزه کردند. زیبایی ها و جذابیت هایی که در شخصیت زن عفیف مسلمان می بینم هرگز در زن غربی که وسیله و کالا شده دیده نمی شود.

 

تنظیم و پیاده سازی عبدالله خسروی- گروه تحقیقات سایت رهیافته وابسته به انجمن شهید ادواردو آنیلی

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار