مرکز تحقیقاتی پیو
اسلام همچنان سریع‌ترین دین در حال رشد

آمارهای مرکز تحقیقاتی پیو نشان می‌دهد که دین اسلام همچنان سریعترین دین درحال رشد در دنیا محسوب شده و تا سال ۲۰۷۰، اسلام بر مسیحیت غلبه کرده و به پرجمعیت‌ترین دین در جهان تبدیل خواهد شد.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از dunyanews، آمارهای مرکز تحقیقاتی پیو نشان می‌دهد که دین اسلام همچنان سریعترین دین درحال رشد در دنیا محسوب شده و تا سال 2070، اسلام بر مسیحیت غلبه کرده و به پرجمعیت‌ترین دین در جهان تبدیل خواهد شد.


طبق این آمارها، مسیحیان در دنیا اکنون 2 میلیارد و 168 میلیون و 330 هزار نفر هستند، درحالی که جمعیت مسلمانان به 1 میلیارد و599 میلیون و 700 هزار نفر رسیده است. با این حال جمعیت مسلمانان به سرعت در حال افزایش بوده و اسلام با سرعت 2 برابر رو به ترویج است.
در سال 2050، جمعیت مسلمانان 1 میلیارد و 161 میلیون و 780 هزار نفر افزایش خواهد یافت، درحالی که جمعیت مسیحیان تنها 749 میلیون و 740 نفر افزایش یافته و به این ترتیب تعداد مسلمانان از مسیحیان بالاتر می‌زند.
از سوی دیگر هندویسم سومین مکتب در حال رشد در دنیا می‌باشد که در حال حاضر بیش از 1میلیارد جمعیت مردم به این مکتب درآمده‌اند. در مقابل با توجه به این که تعداد بی‌خدایان و افراد ملحد در دنیا روز به روز کاهش گذاشته است، به زودی هندویسم بر بی‌دینی نیز غلبه خواهد داشت. هرچند تعداد بی‌خدایان در کشورهای سکولار در حال افزایش است اما در کل جمعیت آنان کاهش دارد. بوداییسم نیز به دلیل کم شدن میزان زاد و ولد در کشورهای چین و ژاپن رو  به کاهش دارد، در مقابل میزان زاد و ولد مسلمانان افزایش دارد.
درحال حاضر جمعیت کل کره زمین 6 میلیارد و 895 میلیون و 850 هزار نفر می‌باشد که این میزان در سال 2050 به بیش از 9 میلیارد خواهد رسید.

منبع:حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما