تاریخ انتشار :

مهدی آلخاندرو

خدا را در اسلام دیدم

من ۷ سال پیش تحقیق کردم تا خدا را پیدا کنم، اما پیدا نکردم نه در مسیحیت و نه در بودا و نه …. . در مسیحیت می گویند هر گناهی بکنی با خون عیسی پاک می شود …

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  یکی دیگر از مستبصرین دلایل خود برای انتخاب دین مقدس اسلام به عنوان آیین الهی خود را تشریح کرد.

به مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد حضرت مسیح این بار گفت وگویی با یکی از مسیحیان کاتولیک که پس از تحقیق فراوان اسلام را به عنوان آیین خود انتخاب کرده است منتشر می کند.

 آقای مهدی آلخاندرو اهل کاستاریکا در آمریکای مرکزی اینگونه خود را معرفی می کند.

من مهدی آلخاندرو هستم، از «کاستاریکا». کاستاریکا در آمریکای مرکزی است بین پاناما و نیکاراگوئه و بعد از آن مکزیک است، حدود چهار میلیون جمعیت دارد  و یک میلیون هم مهاجر از آمریکا و اروپا دارد .۹۵% مردم آنجا مسیحی اند، اکثراً کاتولیک هستند، اما پروتستان در حال رشد است و بعد از آن یهودی ها هستند، بودایی و مسلمان هم دارد که خیلی کم اند . شیعیان هم خیلی در اقلیت هستند.

من مسیحی کاتولیک بودم، مادر و پدرم هم کاتولیک بودند، الان هم هستند . چند نفر از خانواده من پروتستان هستند، مادرم می گوید؛ پروتستان خوب نیست . درست است مسیحی هستند اما فکرشان از مسیحیت دور است . پروتستان ها در مسیحیت مثل وهابی ها در اسلام هستند. خیلی متعصب اند. آنها می گویند؛ عیسی خیلی بیشتر از خدا است؛ اما مسیحیت کاتولیک نزدیک به اسلام است.

اهل البیت و پیامبر اسلام در کتب مسیحیان  هست، اما آنها می گویند، منظور خود عیسی است .  من  ۷ سال پیش  تحقیق کردم  تا خدا را پیدا کنم، اما پیدا نکردم نه در مسیحیت و نه در بودا و نه …. . در مسیحیت می گویند هر گناهی بکنی با خون عیسی پاک می شود. یک شنبه ها در کلیسا مثل پارتی می ماند . بعد از سخنرانی روحانی می رویم الکل می خوریم با نا محرم به مهمانی می رویم بعد، می گویند همه اینها را خون مسیح پاک می کند .

*مسیحیت «کاستاریکا» نگاهش به اسلام چگونه است؟

 فکر می کنند که اسلام یک دین تروریستی است و همه ما با دینامیت و بمب به خیابان می رویم و فکر می کنند با شمشیر همه دشمنانمان را می کشیم، فکر می کنند فقط مسیحت یک دین عشقی است، عشق به خدا که فرزندش عیسی را به دنیا آورد، اما نمی دانند در اسلام نیز عشق هست، چند تا حکایت از پیامبر (ص) اسلام وجود دارد مثل آن داستانی که  حسنیین (ع) بر پشت پیامبر (ص) بودند در حالی که حضرت مشغول نماز بودند، یا اینکه اسلام یک دین عرفانی است و ما مستقیم با خدا صحبت می کنیم و نماز می خوانیم آنهم با عشق . مثل دریای پر از آبی که  درون خودش ماهی دارد و اگر آب نباشد ماهی خواهد مرد  . خدا مثل دریا است و اگر او نباشد هیچ چیز دیگر نیست !

*نگاه شما چگونه درست شد؟

در آمریکا همه سایت ها، کانال های تلوزیون، خبر گزاری ها در دست صهیونیزم است، هر خبری که به آمریکا آمد حاصل فکر صهیونیزم و فکر آمریکایی است

یک دوست مسیحی دارم که گفت :  من دین شما را خیلی دوست دارم، گفتم چرا؟ گفت چون نماز می خوانید، ما هم نماز می خوانیم، اما می گوییم خدایا پول بده , خونه قشنگ بده و دیگر تموم می شود، من گفتم مسلمان شو گفت؛ نمی توانم . چون من الکل و پارتی را خیلی دوست دارم و شما می گویید این ها حرام است .

*اینها که گفتی برای شما سخت نبود ؟

 دین مسیحیت نزدیک به اسلام است، خیلی از دستورات اسلامی در انجیل هم هست، مثلا گوشت حرام نخورید , حجاب داشته باشد , نماز بخوانید , همه پیامبران در عهدین نماز می خواندند یا نظافت را رعایت کنید .ولی مردم دستورات خدا را دوست ندارند، آنها می گویند ما مردم آزادی هستیم، آن دستورات خیلی قدیمی است و ما الان در هزاره جدید هستیم . خدا فقط در یکشنبه صبح، آن هم با خون مسیح تمام گناهانمان را  پاک می کند.

*اگر کسی سه شنبه از دنیا رفت چه اتفاقی می افتد ؟

هیچ عیبی ندارد خداوند فرزندش را به صلیب فرستاد تا گناهان همه را پاک کند .

آیا از پیامبر اسلام چیزی در انجیل آمده ؟

بله , فقط از پیامبر (ص) هم نیست از امام حسین (ع) و امام مهدی (عج) هم آمده از کربلا به عنوان روز خونین یاد شده . من بررسی نکردم، اما آقا سید محمد باقر قزوینی کتابی نوشته به عنوان امام مهدی (عج) در انجیل . عیسی (ع)  قبل از عروج به حواریون می گوید؛ بعداز من کسی می آید که کار من را تمام می کند . مسیحیان می گویند منظور عیسی (ع)  روح القدس بوده . این در حالی است که به عقیده خود مسیحیان روح القدس قبل از مسیح آمده بود نه بعد از او . من با انجیل دوستانم را به اسلام  دعوت می کنم، همسر، من یکی از کسانی است که با انجیل اسلام را قبول کرد، دقیقا بر عکس من .

مسیحیان فکر می کنند خدا سه نفرهست اما نمی دانند کدام مهمتر است ؟ فلسفه آنها خیلی ضعف دارد.

*بهترین چیزی که از مسیحیت یاد گرفتی چه بود؟

 مسیحیانی که از انجیل پیروی می کنند زیاد بد نیستند، اما پولوس دین مسیحیت را تغییر داد، ۷۰ درصد اناجیل پولوسی است، إن شاء الله مسیحیان به راه راست هدایت شوند

*تا حالا کسی را با اسلام آشنا کردید ؟

بسیاری از رفقای من که همکلاسی بودیم مسیحی هستند، چند وقت پیش از طریق ایمیل با آنان ارتباط گرفتم یکی از آنها می گفت؛ در آمریکای شمالی دروس مسیحی می خوانم، من هم گفتم در ایران مطالعات اسلامی می خوانم . آنها گفتند تو دیوانه شدی

اگر بخواهی یک آیه برای کل مردم دنیا بخوانی کدام آیه است.

سوره آل عمران , آیه ۸۴  من به زبان اسپانیایی می خونم

Di «Creemos en Alá y en lo que se nos ha revelado, en lo que se ha revelado a Abraham, Ismael, Isaac, Jacob y las tribus, en lo que Moisés, Jesús y los profetas han recibido de su Señor. No hacemos distinción entre ninguno de ellos y nos sometemos a Él».

یعنی ما که مسلمان هستیم به همه پیامبران مثل ابراهیم، اسماعیل یعقوب موسی و عیسی معتقد هستیم و این خیلی مهم است زیرا مسیحیان فکر می کنند، اسلام از مسیحیت و یهودیت دور است در صورتی که واقعیت اینگونه نیست و از طرفی یهودیان، عیسی (ع) را قبول ندارند، مسیحیان نیز محمد( ص) را قبول ندارند اما  اسلام همه پیامبران را  قبول دارد و این یعنی اسلام کاملترین است .

«قُلْ آمَنَّا بِاللَّهِ وَمَا أُنْزِلَ عَلَیْنَا وَمَا أُنْزِلَ عَلَى إِبْرَاهِیمَ وَإِسْمَاعِیلَ وَإِسْحَاقَ وَیَعْقُوبَ وَالْأَسْبَاطِ وَمَا أُوتِیَ مُوسَى وَعِیسَى وَالنَّبِیُّونَ مِنْ رَبِّهِمْ لَا نُفَرِّقُ بَیْنَ أَحَدٍ مِنْهُمْ وَنَحْنُ لَهُ مُسْلِمُونَ».

ترجمه آیه: «بگو به خدا و آنچه بر ما نازل شده و آنچه بر ابراهیم و اسماعیل و اسحاق و یعقوب و اسباط نازل گردیده و آنچه به موسى و عیسى و انبیاى [دیگر] از جانب پروردگارشان داده شده گرویدیم و میان هیچ یک از آنان فرق نمى‏ گذاریم و ما او را فرمانبرداریم» (۸۴ آل عمران)

تهیه و تنظیم: رضا راوری

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار