تاریخ انتشار :

روسیه

راه اندازی شبکه ماهواره ای اسلامی به زودی

نایب رئیس شورای مفتی‌های روسیه از راه اندازی شبکه ماهواره ای اسلامی در روسیه در سال ۲۰۱۷ میلادی خبر داد.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  به نقل از اسپوتنیک، «روشن حضرت عباسوف» نایب رئیس شورای مفتی‌های روسیه امروز گفت: این شورا درصدد تاسیس شبکه ماهواره ای اسلامی است و قرار است پخش آزمایشی آن در سال ۲۰۱۷ میلادی آغاز شود.

 

عباسوف افزود: این شبکه ماهواره اسلامی درباره سنت ها، فرهنگها و عادات ملتهای ساکن در کشور روسیه سخن خواهد گفت.

وی ادامه داد: این پروژه در این مرحله با هماهنگی و مذاکره انجام می شود و  متخصصان از شبکه های تلویزیونی بزرگ در طرح مشارکت دارند و مشاوره هایی را به شورای مفتی های روسیه ارایه می دهند.

نایب رئیس شورای مفتیان روسیه گفت: ما به منظور راه اندازی این پروژه درحال کار بر روی محتوا آن هستیم و نیاز به محتوای خوب داریم.

عباسوف افزود: بعید نیست که پخش این شبکه در آینده به زبان انگلیسی و عربی خواهد بود و برای پخش آزمایشی آن برای مردم روسیه در سال ۲۰۱۷ میلادی خواهد بود.

گفتنی است، اسلام دومین دین بزرگ در جمهوری فدراتیو روسیه به شمار می آید. اسلام در قرن هفتم میلادی با اسکان اعراب در این منطقه وارد روسیه شد و ییش از ۲۰ قوم مسلمان در روسیه زندگی می‌کنند. بیشتر مسلمانان در کرانه رود ولگا، نزدیک به اورال و همچنین قفقاز شمالی زندگی می‌کنند. اکثریت مسلمانان سنی مذهب هستند. تاتارها و چچنی‌های سنی مذهب هستند. آمار رسمی از تعداد مسلمانان روسیه در دست نیست، اما با این حال، جمعیت مسلمانان این کشور از ۳ تا ۳۰ میلیون برآورد شده است.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار