تاریخ انتشار :

دارالفتوای مصر

راه اندازی کمپین جهانی به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(صلی الله علیه واله)

دارالفتوای مصر به مناسبت فرارسیدن میلاد پیامبر ختمی مرحمت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) کمپین جهانی را به زبان انگلیسی راه اندازی کرد.

   به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از الیوم السابع، دارالفتوای مصر به مناسبت فرارسیدن میلاد پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و السلم) بزرگترین کمپین جهانی را به زبان انگلیسی در فضای اینترنتی راه اندازی کرد تا بیش از ۳۰ نفر از مردم سراسر جهان(مسلمان و غیر مسلمان) به این کمپین بپیوندند.

img14424556

هدف از راه اندازی این کمپین معرفی ارزش ها و اصول اسلامی و اخلاق محمدی برای مبارزه با افکار افراط گرایانه و تصحیح چهره اسلام و مقابله با اسلام هراسی است.

دکتر«ابراهیم نجم» مشاور مفتی مصر در بیانیه مطبوعاتی دراین باره گفت: این کمپین جهانی که به مناسبت میلاد پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله و سلم) راه اندازی شد، به نام «گزیده ای از نور محمدی» است و تلاش می شود تا با مطالب متنوع به زبان انگلیسی به معرفی اخلاق نبوی برای غیر مسلمانان مبادرت کرد و هدف از آن انتشار محبت، صلح، همزیستی بین همه انسانها و مقابله با هرگونه تکفر افراط گرایانه است که امنیت و ثبات جامعه را تهدید می کند.

ابراهیم نجم ادامه داد: این کمپین همچنین تصحیح چهره تحریف شده اسلام را که به افزایش روند اسلام هراسی و انزجارطلبی ضد مسلمانان انجامید، دنبال می کند و به معرفی اخلاق پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) به اقلیت های مسلمان اقدام می کند که به آنها در ادغام شدن در جامعه شان کمک می کند تا افراد موثر و سودمند برای جامعه خود باشند.

وی افزود: این کمپین یک مجموعه از ویدیوهای کوچک را هر روز در ماه ربیع الاول پخش می کند و در آن به تبین سیره نبی اکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) می پردازد.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار