تاریخ انتشار :

براساس دادخواست یک معلم مسلمان؛

آزادی حجاب در دادگاه قانون اساسی آلمان تصویب شد

در پی دادخواست برای استفاده از روسری توسط یک آموزگار ترک تبار آلمانی که در مقطع پیش دبستانی تدریس می کند، دادگاه قانون اساسی این کشور قانون امکان استفاده از حجاب را برای بانوان مسلمان به تصویب رساند.

   به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   دادگاه قانون اساسی آلمان براساس دادخواست یک خانم معلم مسلمان، استفاده از حجاب در مدارس را تصویب کرد.
jamnewsimage14395539

در پی دادخواست برای استفاده از روسری توسط یک آموزگار ترک تبار آلمانی که در مقطع پیش دبستانی تدریس می کند، دادگاه قانون اساسی این کشور قانون امکان استفاده از حجاب را برای بانوان مسلمان به دلیل عدم ایجاد خطر و عدم تاثیر آن بر انجام وظیفه به تصویب رساند.

همچنین قوانینی که در سال ۲۰۰۸ در دادگاه کار اشتوتگارت، در سال ۲۰۰۹ در دادگاه کار ایالت بادن- وورتمبرگ و در سال ۲۰۱۰ در دادگاه کار فدرال علیه این زن تصویب شده بود، از سوی دادگاه قانون اساسی به دلیل نقض آزادی دینی وی ابطال و برای بازرسی مجدد به دادگاه کار ایالت بادن- وورتمبرگ منتقل شده است.

آموزگار مذکور که به دلیل استفاده از این پوشش از طرف کارفرمای خود اخطارنامه گرفته بود پس از عدم پذیرش آن اقدام به شکایت کرد، اما با توجه به اینکه دادگاه های کار علیه وی رای داده اند، او این روند تا دادگاه قانون اساسی پیش برد.

دادگاه قانون اساسی آلمان پیش از این نیز در سال ۲۰۱۵ استفاده از پوشش حجاب برای دو آموزگار به شرط حفظ آرامش مدرسه صادر کرده بود.

منبع: جام نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار