تاریخ انتشار :

لوئیزیانا

بررسی جایگاه عیسی(علیه السلام) در اسلام در دانشگاه «لوئیزیانا»

انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه «لوئیزیانا» در ایالت لوئیزیانا در آمریکا دیروز سه‌شنبه، ۲ آذر میزبان نشستی تحت عنوان «حضرت مسیح(ع) در اسلام» بود.

   به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )به نقل از پایگاه خبری «ulmhawkeyeonline»، در ابتدای این نشست، اعضای انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه «لوئیزیانا» با اهدای دفترچه یادداشت، خودکار و پیراهن با نشان این انجمن، از شرکت‌کنندگان غیرمسلمان استقبال کردند و قبل از شروع نشست، از شرکت‌کنندگان آزمون کوتاهی در مورد اطلاعات آن‌ها از قرآن کریم و انجیل به عمل آمد.
331477_268

خلیل محمد، یکی از سخنرانان با بیان اینکه هدف این نشست آگاهی‌بخشی است نه تطبیق، گفت: هدف از این نشست افزایش اطلاعات و به چالش کشیدن افکار ما و به اشتراک گذاشتن دانسته‌هایمان برای شناخت یکدیگر است.
وی گفت: طبق قرآن کریم، حضرت عیسی(ع) یک پیامبر بزرگ در مجموعه پیامبران است اما برخلاف گفته انجیل، پسر خدا نیست.
محمد افزود: معجزات حضرت عیسی(ع) و به صلیب کشیده شدن فردی شبیه او و نه خودش در قرآن بیان شده است و در واقع وی به صلیب کشیده نشد بلکه از جانب خداوند عروج کرد.
رشید المستنیر، رئیس انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه لوئیزیانا نیز گفت: این نشست تلاش دارد تا غیرمسلمانان را در مورد عقاید اسلامی آگاه سازد.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار