بوسنی‌و‌هرزگوین
رادیو «BIR»؛ رسانه‌ای برای شنیده شدن مسلمانان بوسنی

رئیس رادیو «BIR» بوسنی‌و‌هرزگوین در دیدار با رایزن فرهنگی کشورمان در سارایوو گفت: این رادیو رسانه‌ای برای رساندن صدای مسلمانان بوسنی به سایر شهروندان این کشور است.

   به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی رایزنی فرهنگی ایران در سارایوو، علی‌اصغر عامری، رایزن فرهنگی ایران در بوسنی با حضور در ساختمان رادیو «BIR» در شهر سارایوو، پایتخت این کشور از بخش‌های مختلف این رسانه بازدید و با رئیس آن دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

313519_285
ندیم هربات، رئیس رادیو BIR با تشکر از حضور رایزن فرهنگی کشورمان در این رسانه اظهار کرد: رادیو  BIR رادیوی رسمی جمعیت اسلامی بوسنی است که در سال ۲۰۰۸ با هدف آشنا‌کردن جامعه مسلمان بوسنی با آموزه‌های اسلامی، اطلاع‌رسانی درست و واقعی از تحولات این جامعه و رساندن صدای مسلمانان بوسنی به سایر شهروندان این کشور از ادیان دیگر تأسیس شد و در حال حاضر یکی از پر شنونده‌ترین رادیوها در سطح بوسنی محسوب می‌شود.
وی افزود: ما در نظر داریم در چند ماه آینده تلویزیون BIR  را راه‌اندازی کنیم و علاقمندیم از تجارب ارزشمند صدا وسیمای ایران در راستای غنی‌تر کردن تولیدات تلویزیونی خود استفاده کنیم.
در ادامه این دیدار رایزن فرهنگی کشورمان ضمن تشکر از رادیو BIR به خاطر همکاری‌های گذشته اظهار امیدواری کرد این همکاری‌ها در زمینه تبادل تجارب و تولیدات مشترک بین این شبکه رادیویی و تلویزیونی با شبکه‌های مختلف کشورمان ادامه و توسعه یابد.

313523_402منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: