در لبنان منتشر شد
کتاب نویسنده مسیحی درباره حضرت زهرا(سلام الله علیها)

انتشارات «نیولاین» لبنان کتاب «الزهراء أولی الأدیبات: حضرت زهرا(س)؛ برترین بانوی ادیب» به زبان عربی اثر میشل کعدی، نویسنده مسیحی را در بیروت منتشر کرد.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی رایزنی فرهنگی ایران در لبنان، در مقدمه این اثر به قلم محمد مهدی شریعتمدار، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان آمده است:

311145_616

با عنایت به مدح حضرت مریم(س) در قرآن کریم، پرداختن به شخصیت حضرت مریم از جانب مسلمانان چیز عجیبی نیست، اما این که یک شخص مسیحی در فضایل حضرت فاطمه(س) کتابی نگارد و در بیان حق مطلب تلاش خود را به‌کار برد و آن حضرت را به عنوان اسوه مطرح کند نشان از آزادگی و از مصادیق حرکت در جهت دعوت قرآنی(تعالوا) و فراخواندن به سوی ارزش‌های مشترک انسانی است.

مقابله با غرض‌ورزان؛ انگیزه نویسنده
مؤلف در پیشگفتار، ضمن ستایش شخصیت بارز آن حضرت، انگیزه خود را از نگارش این اثر آشکارکردن فضایلی دانسته است که مغرضان تلاش می‌کنند آن را بپوشانند و مخفی کنند. وی ضمن الگو خواندن فاطمه زهراء(س) برای زنان و مردان در یک جمله ایشان را با دو صفت صدیقه و قدیسه می‌ستاید.

فاطمه زهرا(س) از زبان پیامبر(ص)
وی پس از پیشگفتار، ضمن معرفی آن حضرت، نقش آن بانوی یگانه را در فعالیت‌های اجتماعی بازگو می‌کند و در ادامه به جنبه ادبی آن بزرگوار پرداخته، خطبه‌های آن حضرت را آورده و در خصوص اسلوب ادبی آن تحلیلی ارائه می‌دهد. سپس در عنوانی دیگر فاطمه زهراء(س) را از زبان پیامبر اکرم(ص) توصیف می‌کند و در ادامه مقایسه‌ای در خصوص فضایل ایشان با حضرت مریم(س) صورت می‌دهد.
دیگر بخش‌های تشکیل دهنده این کتاب عبارت است از: «مقام فاطمه(س) نزد مسلمانان و عصمت ایشان»، «کرامت‌ها و جایگاه آن حضرت»، «دعاهای آن بزرگوار همراه با شرح آن»، «عبادت فاطمه(س)»، «زن مجاهد»، «زهد بانو فاطمه(س)، مصیبت‌های وارد شده و شهادت ایشان»، «حضرت رسول(ص) حضرت زهراء (س) را از درگذشت خود آگاه کرد»، «زهراء(س) در اواخر عمر»، «زهراء(س)؛ مدرسه انسانی کامل».

قصیده ۴۲ بیتی نویسنده درباره بانوی دو عالم  
در پایان نیز ضمن ارائه خلاصه مباحث، قصیده ۴۲ بیتی نویسنده درباره آن حضرت و تعدادی از کتاب‌های نگارش شده در خصوص این شخصیت الهی درج شده است.
یادآور می‌شود، این کتاب در ۲۰۰ صفحه، قطع رقعی، در سال ۲۰۱۶ با حمایت رایزنی فرهنگی کشورمان در لبنان منتشر شده است.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما


  1. سميرا گفت:

    سلام به فارسی ترجمه نشده هنوز؟