تاریخ انتشار :

صباح نظیر

ظهور چشمگیر زنان مسلمان انگلیس در دنیای کارآفرینی

اغلب گفته می‌شود که تجارت و کسب و کار یک دنیای مردانه است و تصور می‌شود که در بین مسلمانان این مسئله پررنگ‌تر است، اما بانوان کارآفرین در انگلیس این تصور کلیشه‌ای را برهم زده‌اند.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از پایگاه خبری «Halal Focus»، با وجود این ظهور چشمگیر کارآفرینان زن مسلمان که در حال بهره‌برداری از بازار به سرعت در حال رشد مصرف‌کنندگان مسلمان هستند، این تصور کلیشه‌ای را به چالش کشیده است.

310988_767

«صباح نظیر» یکی از این کارآفرینان مسلمان است که شرکت خود را با نام «لحظات اسلامی» در سال ۲۰۰۴ در شهر لستر انگلیس راه‌اندازی کرد، این شرکت به طراحی و تولید کارت‌های تبریک اسلامی اختصاص داشت.
اکنون شرکت او بیش از ۳۰۰ محصول اسلامی از کارت تبریک تا دفترچه تولید می‌کند و محصولاتش در بیش از ۲۰ کشور جهان به فروش می‌رسند.
وی می‌گوید: هدف من تبدیل شدن به یک نشان تأثیرگذار سبک زندگی اسلامی بود که جوانان مسلمان را به سبک زندگی خودشان آشناتر و علاقمند کند.
بنابر گزارش‌های منتشر شده، مصرف‌کنندگان مسلمان در سراسر جهان در سال ۲۰۱۴ حدود ۲ تریلیون دلار صرف خرید خوراک و محصولات و خدمات منطبق با سبک زندگی اسلامی کرده‌اند و این رقم در سال ۲۰۲۰ به حدود ۳ تریلیون دلار خواهد رسید.
طاهر میرزا، همسر صباح نظیر از بنیانگذاران نمایشگاه سبک زندگی اسلامی که به‌تازگی در شهر منچستر انگلیس برگزار شد، می‌گوید: ۶۰ درصد از ۱۳۰ غرفه‌دار این نمایشگاه کارآفرینان زن بودند که انواع محصولات اسلامی از جانماز تا اسباب‌بازی‌های اسلامی و غیره را ارائه کرده بودند.
وی می‌گوید: زنان مسلمان تصورات کلیشه‌ای را که فعالیت‌های زنان را محدود به آشپزخانه و محیط خانه می‌کرد، برهم زده‌اند و امروز ۵۰ درصد کسب و کارهای نوپا را در دست دارند و این رقم در چند سال آینده افزایش نیز خواهد یافت.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار