تاریخ انتشار :

علی الشیخ محقق

«عاشورا از دیدگاه اندیشوران مسیحی»

نشست علمی «عاشورا از دیدگاه اندیشوران مسیحی»، با همکاری انجمن ادیان و مذاهب حوزه علمیه قم روز شنبه ‌۱۵ آبان‌ماه در دبیرخانه دین پژوهان کشور برگزار می‌شود.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) در این نشست علی الشیخ محقق و اندیشمند شیعی دیدگاه‌ها و نظرات اندیشوران مسیحی را در مورد سید‌الشهدا(ع) و نهضت عاشورا ارائه خواهد کرد.
دکتر الشیخ متولد بغداد که پیش از این مسیحی کاتولیک بوده‌اند در سال ۱۳۷۰ به دین مبین اسلام مشرف شد و در کتابی به نامه هبه السماء (هدیه آسمانی‌) زندگی‌نامه و دیدگاه‌های خود را به رشته تحریر در آورده است.

1908085
وی دانش آموخته مدرسه امام خمینی (ره) قم و دارالحکمه  بغداد است و آثاری از جمله الصحیح فی انجیل المسیح و المسیحیه فی المیزان تالیف کرده است.
وی پایان‌نامه خود را در موضوع حقیقه المسیح در اسلام و مسیحیت به انجام رسانده است.
لازم به ذکر است این نشست در ادامه سلسله نشست های علمی و کرسی های آزاد اندیشی مؤسسه دین پژوهان کشور در محرم و صفر ۹۵ برگزار می‌شود.
دبیرخانه دین پژوهان کشور اعلام کرده است که این نشست ساعت ۱۹ شنبه ۱۵ آبان‌ماه ۹۵ (پنجم صفر) در دبیرخانه دین پژوهان کشور به آدرس قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر)، بین کوچه ۲۱ و ۲۳ پلاک ۳۱۷  و با حضور پژوهشگران علوم اسلامی و منتقدین برگزار می‌‌شود و شرکت عموم علاقه‌مندان در این نشست بلامانع است.

منبع: مهر

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار