تاریخ انتشار :

دکتر ابراهيم الگون

هیچ فرقی بین شیعه و سنی قائل نیستم/شیعیان من ‌را برادر دینی خود بدانند

رییس جدید جامعه اسلامی اتریش با حضور در مرکز اسلامی امام علی(ع) وین اعلام کرد: من وظیفه خود می دانم ارتباطم را با مسلمانان بیشتر نمایم و هیچ فرقی بین شیعه و سنی قائل نیستم.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) دکتر ابراهیم الگون رئیس جدید جامعه اسلامی اتریش و هیئت همراه در مرکز اسلامی امام علی(ع) وین حضور یافت و ضمن اقامه نماز با مسئولین این مرکز دیدار و گفتگو کرد.

img19195547

حجت الاسلام و المسلمین محسن زاده رییس مرکز اسلامی امام علی(ع) وین ضمن خیر مقدم به دکتر ابراهیم الگون در جمع نمازگزاران این مرکز گفت: مسلمانان صرف نظر از نژاد، ملیت و مذهب، خود را در لوای جامعه اتریش تعریف کرده اند تا بتوانند وحدت مسلمانان را در این کشور رقم بزنند. در برابر دشمن مسلمانان ید واحده هستند. مسلمان با مسلمان برادر است و کسی نمی تواند مسلمان دیگری را ازدین خارج بداند. هر کس بگوید ” اشهد ان لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ و اشهد ان مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ ” مسلمان است و مسلمانان با یکدیگر برادرند.

وی افزود: از خصوصیات رئیس جدید جامعه اسلامی اتریش این است که به دنبال فعالیت های شخصی نیست؛ بلکه به دنبال خدمت به مسلمانان در سرتاسر این کشور است و رابطه مستحکمی با شیعیان و به ویژه با مرکز اسلامی امام علی(ع) وین دارد و داشته است و امروز در این مرکز حاضر شده است تا مراتب برادری و اخلاص و صمیت خود و دیگر مسلمانان را به نمایندگی از آنان به شما شیعیان اعلام بدارند.

حجت الاسلام و المسلمین محسن زاده ادامه داد: سنی و شیعه و یا هر مذهب دیگر، هر کس در لوای قرآن کریم، قائل به پیامبری پیامبر آخر الزمان باشد، ما او را برادر خود می دانیم. بنابراین نسبت به کسانی که، اندکی مبانی وحدت را زیر سؤال می برند، همه اعتراض داریم.

img19194374

پس از اقامه نماز  دکتر ابراهیم الگون، ضمن ابراز خوشحالی از حضور بین نمازگزاران، به حس روحانی و معنوی نماز اشاره نمود و با قرائت آیه «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَهٌ فَأَصْلِحُوا بَیْنَ أَخَوَیْکُم»ْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ ” اظهارداشت: خداوند در قرآن کریم خطاب به سنی و شیعه سخن نمی گوید بلکه مؤمنان مورد خطاب خداوند هستند. بنابراین من شما را برادر و خواهر دینی خود می دانم و تقاضا دارم شما نیز مرا برادر دینی خود بدانید.

* هیچ فرقی بین شیعه و سنی قائل نیستم

وی اضافه کرد: من وظیفه خود می دانم ارتباطم را با مسلمانان بیشتر نمایم بنابراین هر دوهفته یکبار به یکی از مساجد خواهم رفت و هیچ فرقی بین شیعه و سنی قائل نیستم.

رئیس جدید جامعه اسلامی اتریش افزود: خود را صاحب منصب خاصی نمیدانم بلکه خود را در خدمت اسلام و مسلمانان می دانم و درهای جامعه اسلامی به روی متقاضیان باز می باشد.

 منبع: حوزه نیوز 

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار