تاریخ انتشار :

با وجود فشار وهابيون تكفيري در اندونزي:

پروفسور شیعه به پارلمان اندونزی راه یافت

در طول مبارزات انتخاباتی، گروه های تکفیری و وهابی ـ که در اندونزی دارای نفوذ هستند ـ با کافر خواندن جلال الدین رحمت، تلاش زیادی کردند تا از رأی مردم این کشور به وی جلوگیری کنند.

به گزارش رهیافتگان: «پروفسور جلال الدین رحمت» رئیس جمعیت اهل بیت اندونزی(IJABI) در این انتخابات موفق شده است از منطقه انتخاباتی دوم باندونگ و باندونگ غرب به پارلمان ملی این کشور بزرگ راه یابد.
جلال الدین رحمت که از شخصیت های علمی و دینی اندونزی است تاکنون فعالیت سیاسی نداشت اما امسال با هدف دفاع از حقوق اقلیت های دینی اندونزی ـ بویژه شیعیان مظلوم سامپانگ که چند سال است از دیار خود رانده شده و در اردوگاهها زندگی می کنند ـ در انتخابات شرکت کرد.

انتخابات پارلمانی اندونزی از روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ از شرقی‌ترین استان این کشور ـ یعنی پاپوا ـ آغاز شد و با وجود شرایط نامساعد جوی و مشکلات اداری، تا چند روز در این کشور ۲۵۰ میلیون نفری ادامه دارد. قرار است ۱۸۶ میلیون واجد شرایط شرکت در انتخابات از میان ۲۳۰ هزار نامزد معرفی‌شده، نمایندگان پارلمان عمومی را انتخاب کنند.

نتایج اولیه نشان می‏دهد بر خلاف انتظارها، حزب دمکراتیک که رهبری آن را «سوسیلو بامبانگ یودهویونو» رئیس‌جمهور کنونی اندونزی بر عهده دارد به سبب برخی رسوایی‌ها با کاهش شدید محبوبیت روبه‌روست و برای نخستین بار از سال ۱۹۹۸ تا به‌حال به مقام چهارم سقوط کرده است.

نتایج رسمی و نهایی انتخابات در فاصله زمانی ۱۷ تا ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ اعلام خواهد شد.

جلال الدین رحمت کیست؟

پروفسور حاج جلال الدین رحمت (Jalaluddin Rakhmat) اندیشمند اندونزیایی است که در دانشگاه‏های “آیووا ایالات متحده آمریکا”، “مطالعات بین الملل استرالیا” و “دانشگاه اسلامی ماکاسار اندونزی” به تحصیل پرداخته و از استرالیا دکترای سیاست و روابط بین الملل و از اندونزی دکترای علوم حدیث گرفته است.

Syiah-pernyataan-pers-Jalaluddin-Rakhmat-dlm-acara-milad-keجلال الدین رحمت _

وی مؤسس سازمان ایجابی (به اندونزیایی: Ikatan Jamaah AhlulBait Indonesia – IJABI) است که بزرگترین سازمان مسلمانان شیعه در اندونزی محسوب می‏شود.

در طول مبارزات انتخاباتی، گروه های تکفیری و وهابی ـ که در اندونزی دارای نفوذ هستند ـ با کافر خواندن جلال الدین رحمت، تلاش زیادی کردند تا از رأی مردم این کشور به وی جلوگیری کنند.

اشتراک گذاری :


  1. جعفریان گفت:

    واقعا ما چند تا از این شخصیت ها این طوری داریم آیا کاری برای معرفی وشناسوندن اینها به مردم کرده ایم چرا اینقدر مسولین ما بی خیالند وغرب زده

آخرین اخبار