تاریخ انتشار :

آیت الله مجتهد شبستری

عید غدیر نباید تحت الشعاع عزاداری ها قرار گیرد

غدیر،عید الله اکبر است زیرا که در این روز نعمت ولایت و امامت که بزرگترین موهبت الهی و موجب اکمال دین بوده، مقرر شده است

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) آیت الله «محسن مجتهد شبستری» نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه این شهر، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس یادآور سلحشوری ها و رشادت های مردان این سرزمین است و به میمینت این رشادت ها، مراسماتی برگزار خواهد شد که حضور جوانان برای آگاهی در این زمینه الزامی است تا بدانند که در هشت سال دفاع مقدس بر رزمندگان و جوانان میهن اسلامی چه گذشته است.

امام جمعه تبریز ضمن گرامیداشت سالروز میلاد امام علی النقی(ع) بیان داشت: کارهای مهم امام هادی(ع) حفظ خط فکری اسلام ناب محمدی(ص) بود، امام هادی(ع) شاگردان برجسته ای همانند عبدالعظیم حسنی تربیت کرده بودند و آثار بسیار مفیدی برای تبلیغ اسلام، از جمله آثار نفیسه زیارت جامعه کبیره و دایره المعارف امام شناسی برجای گذاشته است.

وی با بیان اینکه غدیر بیانگر این نکته است که چه کسی شایستگی حکومت اسلامی را دارد، عنوان کرد: پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) رهبری حکومت اسلامی را برعهده داشتند و بعد ایشان نیز ائمه معصومین، رهبری حکومت اسلامی را برعهده گرفتند، با این حال همواره عده‌ای بودند که با استقرار رهبری دینی در کشور اسلامی، مخالف بودند. غدیر واقعه‌ای بزرگ و سرنوشت ساز در تاریخ اسلام است که نشانگر ولایت فقیه، حکومت اسلامی و رهبری جامعه دینی است. و حکومت اسلامی که پیامبر(ص) تشکیل داده بودند، مقطعی نبود و این امر موجب شد تا جاودانه بودن اسلام به اثبات رسد.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ادامه خاطرنشان کرد: واقعه غدیر نشان داد که ائمه معصومین علاوه بر برخورداری از معنویات، رهبری حکومت اسلامی را نیز برعهده دارند و اکنون که در غیبت کبری به سر می بریم، این وظیفه بر عهده ولایت فقیه است.

امام جمعه تبریز در مورد اهمیت عید غدیر خم افزود: غدیر،عید الله اکبر است زیرا که در این روز نعمت ولایت و امامت که بزرگترین موهبت الهی و موجب اکمال دین بوده، مقرر شده است. عید غدیر خم از اعیاد بزرگ اسلام است و نباید تحت الشعاع عزاداری ها قرار گیرد.

منبع: ابنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار