در همایش علامه امینی مطرح شد:
از «الغدیر» مهجوریت زدایی شود

استاد حوزه با تاکید بر ضرورت مهجوریت زدایی از «الغدیر»، گفت: باید در راستای تکریم جایگاه عالمانی همچون علامه امینی که در دفاع از ولایت سنگ تمام گذاشته اند، تلاش کنیم.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  حجت الاسلام والمسسلمین سید محمد یثربی، شب جمعه در همایش بزرگداشت علامه امینی، در حسینیه نجفی ها، در اصفهان  اظهار کرد:  این مراسم، مجلس تکریم و بزرگداشت شخصیتی است که با فریاد خاموش قلمش، انعکاس دهنده  طنین مظلومیت مظلوم عالم باشد.

img20171863

وی با بیان اینکه قلم توانای علامه امینی در کتاب الغدیر توانست به حق و شایسته فریاد مظلومیت در گلو خفته  کسی را  انعکاس دهد  که در خطبه شقشقیه خود بیان می کند، چه بگویم مانند کسی که استخوان در گلو و خاری در چشم دارم، تصریح کرد: علامه امینی با این تلاش سترگ و ستودنی  و با اهتمام غیر قابل توصیف این کار ارزشمند را انجام داد.

حجت الاسلام والمسلمین یثربی افزود: علامه امینی با این قوت قلم و مهارت، خروجی حوزه علمیه مکتب شیعه است و پای کرسی بزرگانی چون آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی زانو زده است.

وی تاکید کرد: معتقدم باید نسبت به کتاب الغدیر علامه امینی و بزرگداشت این عالم، اهتمام بیشتری داشته باشیم،  علامه امینی چون امیر المومنین(ع) مظلوم واقع شده و شایسته است از این پس در راستای تکریم جایگاه عالمانی که در جهت ارتقا جایگاه ولایت تلاش وافری انجام داده اند، تلاش کنیم.

این استاد حوزه خاطرنشان کرد: کتاب الغدیر ماحصل تلاش  شبانه روزی علامه امینی به تعبیر قرآن کریم، مجادله احسن است، چرا  که الغدیر با انتخاب سخنان و ادله مخالفین ولایت امیرالمومنین(ع)، دلایل رد سخنان واهی آنها را بیان کرده و با احادیث و روایات مورد قبول همه، مخالفین را مجاب به پذیرش حقانیت ولایت امیر المومنین(ع)  می کند.

وی یادآور شد: علامه امینی در ابعاد مختلفی متخصص و متبحر بود، این عالم از لحاظ علم کلام، فقه و اصول، علم لغات و ادبیات عرب و خاصه علم حدیث و رجال بسیار توانمند بود که ماحصل آن کتاب جاودانه و با ارزش الغدیر شد.

حجت الاسلام والمسلمین  یثربی در پایان ابراز کرد: باید اهتمام  بیشتری در راستای توزیع و ترویج الغدیر در بین سطوح عامه مردم داشته باشید  و برای این امر مهم و ضروری برنامه ریزی کنید.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما