تاریخ انتشار :

شیخ «علی سلمان»

نامه شیخ «علی سلمان» به شورای حقوق بشر سازمان ملل

دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین در نامه ای به شورای حقوق بشر سازمان ملل خواستار ملزم کردن آل خلیفه به اجرای تعهدات بین المللی اش در قبال حقوق بشر و اقرار به حق ملت برای انتخاب دولت خود شد.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از العهد، شیخ «علی سلمان» دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین در نامه ای به رئیس شورای حقوق بشر و هیئت های دیپلماتیک کشورهای عضو این شورای اعلام کرد: امیدوار است که مجمع حقوقی بین المللی بتواند دولت بحرین را در اجرای تعهدات بین المللی اش و اقرار به حقوق ملت بحرین برای انتخاب دولتش به روش دمکراتیک و آغاز گفتگو ملی جدی که به ثبات می انجامد، ملزم کند.

img09402357
شیخ سلمان در این نامه که انجمن حقوق بشر بحرین و مرکز توانبخشی قربانیان شکنجه (الخیام) و سازمان صلح برای دمکراسی و حقوق بشر در سی و سومین جلسه افتتاحیه شورای حقوق بشر آن را ارایه داد، از این شورا خواست تا همه زندانیان سیاسی آزاد شوند و مجازاتها و ظلم طایفه ای در حق شیعیان پایان یابد و اجازه بازگشایی دفتر دایمی کمیساریای عالی و پیوستن به توافقنامه رم دادگاه جنایی بین المللی داده شود و همچنین به دو گزارشگر های بین المللی و سازمان های حقوقی بین المللی اجازه سفر دوره ای به بحرین داده شود و کمیساریای عالی مسئولیت نوشتن گزارش درباره بحرین برای ارایه آن به کشورهای عضو را برعهده گیرد و سپس گزارشگر ویژه سازمان ملل در بحرین تعیین شود.
دبیرکل الوفاق تاکید کرد: بحرین شاهد ظلم شدید در حق شهروندان شیعه است و به ویژه پس از لغو تابعیت «آیت الله شیخ عیسی قاسم» مرجع بحرینی این ظلم ها و آزار و اذیت ها افزایش یافته است.
دبیرکل بزرگترین مجمع سیاسی بحرین اعلام کرد: ملت بحرین خواهان مساوات و عدالت اجتماعی است و امیدوار است که جامعه بین المللی از خواسته عادلانه و مشروع آنها حمایت کند.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار