تاریخ انتشار :

نرگس اسم‌خانی

معجزه قرآن برای بیماری که پزشکان از او قطع امید کرده بودند

حافظ شرکت‌کننده در مسابقات حفظ پنج جزء قرآن گفت: من توموری در ناحیه حنجره‌ام داشتم که پزشکان از من قطع امید کرده بودند و نذر کردم اگر صدای من پس از جراحی قطع نشود قرآن را یک ساله حفظ کنم که پس از عمل جراحی که همه آن را معجزه خواندند در فرصت زمانی هشت ماه حافظ کل قرآن شدم.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  نرگس اسم‌خانی، از شرکت‌کنندگان حفظ پنج جزء مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات قرآن اوقاف قم گفت: من اصرار به خواندن معنای قرآن در کنار حفظ این کتاب آسمانی دارم زیرا به این روش می‌توان دستورات قرآن را در زندگی به‌کار بست.

وی در پاسخ به این سوال که توصیه شما به کسانی که می‌خواهند تازه وارد عرصه حفظ قرآن کریم شوند چیست؟ ابراز کرد: ابتدا دوره تجوید قرآن کریم را بگذرانند زیرا ریشه قرائت است و برخی پس از حفظ کل قرآن تازه می‌خواهند دوره تجوید را بگذرانند که به مشکل بر می‌خورند و مسیر برایشان سخت‌تر می‌شود و دوم این‌که از ابتدا قرآن را با معنا بخوانند که هم در حفظ به آنان کمک می‌کند و هم می‌توانند در زندگی بکار گیرند.

این حافظ قرآن در پاسخ به این سؤال که چه عاملی سبب گرایش شما به حفظ قرآن بود؟ گفت: من توموری در ناحیه حنجره‌ام داشتم که پزشکان از من قطع امید کرده بودند و نذر کردم اگر صدای من پس از جراحی قطع نشود قرآن را یک ساله حفظ کنم که پس از عمل جراحی که همه آن را معجزه خواندند در فرصت زمانی هشت ماه حافظ کل قرآن شدم.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون نیز ترویج و بکار گیری قرآن در زندگی را هدف زندگی‌ام قرار دادم و هر آیه برایم تازگی خاص خود را دارد.

اسم‌خانی در مورد نحوه برگزاری مسابقات نیز گفت: نحوه برگزاری، اطلاع‌رسانی، سالن و کیفیت صدا در این مراسم به نحو مطلوب بود و از همه دست‌اندرکاران در برپایی این مسابقات بخصوص تلاش‌های اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان فم کمال تشکر را دارم.

وی در مورد نحوه حفظ قرآن مجید نیز گفت: دو سال است که حفظ قرآن را با کلاس‌های حرم حضرت معصومه(س) شروع کردم و روزی یک صفحه حفظ جزء برنامه زندگی ام شده که با برنامه‌ریزی، مرور و نوشتن قرآن توانستم سرعت یادگیر را بالاتر برم.

اسم‌خانی با بیان این‌که برخی نبود امکانات را بهانه‌ای سر راه حفظ قرار می‌دهند، گفت: با این‌که ما وسایل و امکانات در منزل داشتیم اما به دلیل این‌که نگاه به قرآن نور چشم را افزایش می‌دهد تنها ابزار حفظ قرآن من کتاب قرآن بود.

وی در پاسخ به این سؤال که صحبت شما برای کسانی که می‌خواهند وارد عرصه فعالیت‌های قرآنی شوند چیست؟ گفت: لذت حفظ قرآن جدا از قرائت قرآن است و من توصیه می‌کنم حفظ را هم در برنامه خود داشته باشند.

اسم‌خانی یادآور شد: در حدیث قدسی آمده که خداوند حافظه را با قرآن افزون می‌کند و این افزایش حافظه تاثیر خود را در زندگی افراد خواهد گذاشت.

حافظ کل قرآن در ادامه گفت: من سه فرزند دارم که پس از گرایش من به حفظ قرآن آنان هم علاقه‌مند شدند و با برنامه‌ریزی به درس و تفریح و حفظ قرآن هم می‌پردازند.

وی در پاسخ به این سؤال که تاثیر قرآن را فرزندانتان چگونه می‌بینید؟ نیز عنوان کرد: دید فرزندان من در مقایسه با گذشته تغییر کرده و نسبت به همسالان خود رفتار و کردارشان سنجیده‌تر شده است.

منبع: http://qom.oghaf.ir/

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار