الکس گوتیرز
استقبال تازه‌مسلمانان از تنها مسجد اسپانیایی‌‌زبان در آمریکا

برنامه‌های فرهنگی مسجد شهر «هیوستون» در ایالت تگزاس که به‌عنوان مرکزی برای معرفی اسلام و تولید‌ مطالب آموزشی اسلامی به زبان اسپانیایی‌ شناخته می‌شود؛ با استقبال چشمگیر تازه‌مسلمانان روبه‌رو است.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از پایگاه خبری «HOUSTON CHRONICLE»، «الکس گوتیرز»، مدیر برنامه‌های تبلیغی و ترویجی اسلامی به زبان اسپانیایی در این مسجد که خود از مسیحیت به دین اسلام مشرف شده است، در این باره گفت: در نخستین ماه‌های افتتاح این مسجد به عنوان تنها مسجد اسپانیایی‌زبان حدود ۲۰ نفر به دین مبین اسلام گرویدند که همه از خانواده‌های لاتین، زنان بیوه و زوج‌های بچه‌دار بودند و در این بین دو خواهر ۱۰ ساله و یک پیرزن نیز دیده می‌شد.

طبق گزارش مرکز آمار پیو(Pew)، ۳۰۰ هزار مسلمان اسپانیایی‌زبان (حدود ۴۰ درصد از جمعیت) در تگزاس زندگی می‌کنند که روند رو به رشد اسلام را در این ایالت پیش‌بینی می‌کند.

JamNewsImage15274296

این مسجد غیردولتی که ۱۵ سال پیش تأسیس شده است، برنامه‌های تبلیغی و ترویجی زیادی را به زبان اسپانیایی برای جمعیت تازه‌مسلمان تدارک می‌بیند.

در نخستین سال‌های تأسیس، این مسجد بیش از ۵۰۰ کتاب شنیداری و ۲۵۰ ویدئو منتشر کرد که به‌منظور دسترسی عموم در تلویزیون نیز پخش می‌شد.

بر اساس این گزارش، اخیرا فعالیت‌های مسجد بر تولید برنامه‌های اینترنتی متمرکز شده است چنانچه کلاس‌های یکشنبه مسجد، برای کسانی که نمی‌توانند به مسجد هیوستون بروند، به‌طور آنلاین پخش می‌شود.

گوتیرز، مدیر برنامه‌های تبلیغی و ترویجی اسلامی به زبان اسپانیایی در این باره گفت: ما بینندگانی از برزیل، اسپانیا، آرژانتین، آلمان و فرانسه داریم و تمام اسپانیایی‌زبان‌ها در سراسر دنیا را که به دین اسلام مشرف می‌شوند، برای استفاده از برنامه‌های فرهنگی مسجد فرامی‌خوانیم.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما