تاریخ انتشار :

یونارده

به ما گفته بودند امام حسین (علیه السلام) به خاطر مریضی از دنیا رفته است ؟

من قبلا اهل طریقت بودم , کتابی خواندم درباره سیده معصومه (سلام الله علیها) آن زمان با خودم گفتم إن شا الله روزی پیش ایشان خواهم رفت .حضرت معصومه(سلام الله علیها) نیز من را دعوت کرده که در قم زندگی کنم.

چگونه با تشیع آشنا شدید؟

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  اوائل ازدواجمان در قهوه خانه در شهر پونتیاناک نشسته بودم و با دوستم صحبت می کرد . ایشان به من گفت اسلامی که شما می دانید غلط است . من به خودم گفتم اگر من اسلام غلطی دارم پس چگونه همسرم با من ازدواج کرده ! چندین سوال برایم پیش آمد و قرار شد فردای آن روز برویم پیش یک عالم دینی شهر و همه سوال هایم را بپرسم . از ساعت ۱ ظهر تا ۸ شب طول کشید . تمام جواب هایی که دادند همراه  با آدرس بود , من نیز , همه نشانی ها را یادداشت کردم تا بعد تحقیق کنم .

Reza Yunardi-WithBelievers-307

چه سوالهایی می پرسیدید؟

آقای یونارده: مثلا من در مورد امام حسین (علیه السلام) پرسیدم چون  از بچگی گفته بودند امام حسین (علیه السلام) به خاطر مریضی از دنیا رفته است . اما ایشان گفت نه این طور نیست به این نشانی برو و تحقیق کن و من هم همین گونه کردم و به حقیقت رسیدم و جواب همه سوال هایم را دریافت کردم .

چرا به ایران آمدید ؟

آقای یونارده : من قبلا اهل طریقت بودم , کتابی خواندم درباره سیده معصومه (سلام الله علیها) آن زمان با خودم گفتم إن شا الله  روزی پیش ایشان خواهم رفت .حضرت معصومه(سلام الله علیها) نیز من را دعوت کرده که در قم زندگی کنم.

حرم که می روید چه چیزی می خواهید ؟

آقای یونارده : یا الله . حضرت معصومه (سلام الله علیها) !  نمی دانم و نمی توانم چیزی بگوییم فقط می خواهم اسلام ناب , اهل البیت (علیهم السلام) و پیامبر (صلی الله علیه وآله) را بشناسم و در دنیا و آخرت خوب زندگی کنم.

آیا بعد از شیعه شدن نام خود را تغییر داده اید ؟

آقای یونارده : بله نام خودم را رضا گذاشتم.

زندگی در ایران خوب هست ؟

آقا رضا : بله خوب , اما خیلی سخت است چون درآمدم در ایران با در آمدی که در اندونزی داشتم خیلی فرق میکند . البته همیشه به برکت حضرت معصومه (سلام الله علیها)  و پیامبر (صلی الله علیه وآله) و ائمه (علیهم السلام) کمکم می کنند.

 ایا این همه سختی ارزش را دارد ؟

آقا رضا  : حتما . هدف من تحقیق و یادگیری تاریخ اسلام و زندگی پیامبر (صلی الله علیه وآله)معصومین(علیهم السلام) و اصحاب ایشان است به همین خاطر سختی , زیاد به چشمم نمی آید.

بین مردم ایران و اندونزی چه شباهتی است ؟

خانم فتریا : در صمیمیّت و تعارف شبیه به یکدیگراند.

از شخصیت های اسلامی چه کسی را دوست دارید ؟

آقا رضا  : امام علی (علیه السلام)خیلی دوست دارم  . زندگی ایشان را مطالعه کردم , بخصوص اخلاق ایشان در خانواده را خیلی دوست دارم مثل تربیت فرزند و کمک به خانواده . چون خانواده خیلی مهم است و پایه یک جامعه است .

خانم فتریا : من پیامبر(صلی الله علیه وآله) را خیلی دوست دارم . و با مطالعه زندگی ایشان می خواهم ارتباط قلبی با حضرت داشته باشم .

قصد بر گشت به اندونزی را دارید یا نه ؟

آقا رضا  : إن شاء الله چهار الی پنج سال دیگه بر می گریدم و هر آنچه در اینجا آموختیم در آنجا پیاده می کنیم . ما قصد دارم مدرسه درست کنیم و یتیمان را به آنجا بیاوریم تا بتوانند تحصیل کنند .و بچه هایی که پتانسیل دارند را به دانشگاه بفرستم . البته مطمئن هستم خدا پولش را می رساند . این به خاطر مطالعه زندگی حضرت علی(علیه السلام) است .

منبع: با مومنان

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار