لیزا کالفیلد،
اسلام سریع‌ترین دین در حال رشد در ایرلند است

«خواهران مسلمان ایرلند»، یک سازمان اسلامی واقع در مرکز فرهنگی اسلامی «کلونسکیگ» دوبلین است که توسط بانوان مسلمان ایرلندی اداره می‌شود و یکی از سازمان‌های حامی تازه‌مسلمان ایرلندی به شمار می‌رود.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از روزنامه‌ی «Irish Independent»، اسلام سریع‌ترین دین در حال رشد در ایرلند است و انتظار می‌رود، تعداد مسلمانان ایرلند که در سرشماری سال ۲۰۱۱، بیش از ۴۸ هزار نفر برآورد شده‌اند، تا سال ۲۰۲۰ به ۱۰۰ هزار نفر برسد.

بر اساس آمارهای ارایه شده، هر سال بیش از ۵۰۰ ایرلندی به دین اسلام مشرف می‌شوند که آمار بانوان تازه‌مسلمان بیش‌تر از آقایان است. جمعیت مسلمانان ایرلند در حال رشد و شکوفایی است و سال آینده بزرگترین مرکز فرهنگی اسلامی ایرلند در شمال دوبلین ساخته خواهد شد.

در همه شهرهای ایرلند، مسجد و مدارسی برای مسلمانان وجود دارد و برعکس فرانسه، در ایرلند دختران دانش‌آموز، اجازه‌ی استفاده از حجاب را در مدارس داشته و همه محجبه هستند.

 

«خواهران مسلمان ایرلند»، یک سازمان اسلامی واقع در مرکز فرهنگی اسلامی «کلونسکیگ» دوبلین است که توسط بانوان مسلمان ایرلندی اداره می‌شود و یکی از سازمان‌های حامی تازه‌مسلمان ایرلندی به شمار می‌رود.

در این مرکز دوره‌های آموزشی برای تازه‌مسلمان شده‌ها برگزار می‌شود. دکتر علی سالم، مدرس یکی از این دوره‌های آموزشی برای آنانی‌که تازه به دین اسلام مشرف شده اند می‌گوید: “مسلمانان تازه وارد، بسیار مشتاق به دانستن هستند و ما به آن‌ها در مورد آموزه‌های اسلام و تغییراتی که می‌توانند به تدریج در زندگی خود ایجاد کنند، آموزش می‌دهیم”.

روایت تشریف یک بانوی ایرلندی به دین مبین اسلام

لیزا کالفیلد، بانوی ۳۶ ساله‌ی ایرلندی که پرستار کودکان است، در مورد نحوه تشرف خود به دین اسلام می‌گوید: “من در دوبلین به دنیا آمده و بزرگ شدم. حدود ۱۲ سال پیش بود که به اسلام علاقمند شدم. سبک زندگی من در بعد اجتماعی شبیه سبک زندگی مرسوم مردم ایرلند نبود. من به کلوب‌های شبانه نمی‌رفتم و مشروبات الکلی استفاده نمی‌کردم. همیشه به دنبال یک زندگی آرام‌تر بودم، به دنبال عقیده‌ و دینی که با نحوه‌ی زندگی من متناسب باشد. قطعه‌ای از پازل را گم کرده بودم و همیشه در پی آن به جست‌وجو می‌پرداختم که در نهایت آنچه را می‌خواستم پیدا کردم.

هنگامی‌که به تحقیق می‌پرداختم به مراتب با اسلام مواجه می‌شدم. هنگامی‌که حادثه ۱۱ سپتامبر اتفاق افتاد مدتی تحقیقاتم در مورد اسلام متوقف شد، بلاخره درنهایت، سه سال پیش مسلمان شدم و سال گذشته نیز با یک مسلمان اهل موریس (کشور جزیره‌ای در اقیانوس هند) ازدواج کردم. پس از مسلمان شدن من و ادای شهادتین، خانواده‌ام برای من لباس‌های اسلامی خریدند و پدرم که یک مسیحی متعهد است و هر هفته به کلیسا می‌رود و هر ماه در کلیسا به گناهان اعتراف می‌کند، از مسلمان شدن من حمایت می‌کرد.

از زمانی‌که مسلمان شده‌ام بسیار شاد و خورسندم. اسلام یک شیوه‌ی زندگی آرام‌تر و صلح آمیزتر را برای انسان به ارمغان می‌آورد. حس اتحاد زیادی در این دین وجود دارد. همه مسلمانان جهان در وقت نماز به سوی یک قبله سجده می‌کنند و این یک تجربه‌ی مقدس و نیروبخش است که سرت را برای تسلیم در برابر پروردگارت بر روی زمین می‌گذاری”.

پس چه زیباست که ماهم ازین دست آوردهای افتخاری خود باخبر شویم و خود نیز کوشش نهایی خود را به خرچ دهیم تا متعهد و استوار به زنده‌گی آبرومندانه و با عزت خود در محدوده شریعت ناب خویش ادامه دهیم.
دین مبین و مقدس اسلام با گذشت هر روز درگسترش قرار دارد و تجلی و گستره‌ی آن در دنیای فریکی، مجازی، شرق، غرب و عالم غیب، مشهود است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: