دئوباندی
آرامش معنوی عامل رشد چشمگیر گرایش غیر مسلمانان به اسلام در پاکستان

گرایش غیر مسلمانان به دین مبین اسلام در پاکستان رشد چشمگیری داشته است ؛در میان تازه مسلمانان تبعه های انگلیس،آمریکا،چین،ژاپن،تایلند،مالزی،کره،آفریقای جنوبی و سری لانکا به چشم می خورند.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از پایگاه خبری ـ ا طلاع‌رسانی حوزه‌‌های علمیه خواهران، سازمان های اسلامی در پاکستان اعلام کردند که رشد چشمگیری در گرایش به اسلام در این کشور به وجود آمده است.

اگرچه آمار رسمی و غیر رسمی دقیق در خصوص تعداد افرادی که به اسلام گرویده اند وجود ندارد اما یکی از بزرگ ترین حوزه های کتب فکری «دئوباندی» در پاکستان تحت عنوان «العلامیه» اعلام کرد که ۱۷۵ غیر مسلمان در سال جاری میلادی مسلمان شده اند.

سخنگوی این حوزه گفت:در چهار سال گذشته ۵۶۰ نفر که ۵۲ نفر از آنها خارجی بوده اند دین خود را تغییر داده و به اسلام گرویده اند که اکثر این افراد تازه مسلمان پیش از این یا هندو یا بی دین بوده اند.

گزارش های دریافت شده نشان می دهد که ۲۴۹ نفر از گروندگان به اسلام در چهار سال گذشته را زنان تشکیل می دهند.

در میان تازه مسلمانان همچنین تبعه های انگلیس،آمریکا،چین،ژاپن،تایلند،مالزی،کره،آفریقای جنوبی و سری لانکا به چشم می خورند.

در این گزارش آمده است که علاوه بر العلامیه،ده ها مسجد،حوزه علمیه و مراکز دیگر وجود داشته اند که غیر مسلمانان در این مکان ها به اسلام روی آورده اند.

به گقته علمای مسلمان،غیر مسلمانان به دلیل صلح و آرامش معنوی که در دین اسلام وجود دارد به آن روی آورده اند.

مفتی محمد نعیم،یکی از روحانیون برجسته مسلمان در پاکستان مرکزی را برای حل مشکلات تازه مسلمانان در چهار سال گذشته تاسیس کرده است.

kowsarnews.ir

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما