دکتر ابن الکساندر
ماجرای جالب جراح مشهور مغز که ملحد بود و مومن شد

در ابتدا دکتر الکساندر به زندگی پس از مرگ و روح غیر مادی معتقد نبود. اکثر اطرافیان او از جمله همکارانش نگاه مادی به زندگی داشتند بدون اینکه روح را باور داشته باشند. او نیز بر این باور بود که زندگی پس از مرگ تنها هذیان گویی و زاده تصورات است. تا اینکه..

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  مترجم سمانه عابدی – گروه ترجمه سایت رهیافتگان / جراح مغز و اعصاب دانشگاه هاروارد تایید کرد که حیات بعد از مرگ وجود دارد.

آیا زندگی پس از مرگ وجود دارد؟ آیا انسان روح دارد؟

زندگی پس از مرگ مساله ای است که توسط کسانی که به زندگی بازگشته اند تجربه شده  و آنها داستان های غیر قابل باوری در این مورد برای گفتن دارند.

شگفت انگیزترین تجربه از آن یک جراح مغز از دانشگاه هاروارد، دکتر ابن الکساندر (Dr. Eben Alexander) است.

photo_2016-05-10_16-16-14

در ابتدا دکتر الکساندر به زندگی پس از مرگ و روح غیر مادی معتقد نبود. اکثر اطرافیان او از جمله همکارانش نگاه مادی به زندگی داشتند بدون اینکه روح را باور داشته باشند. او نیز بر این باور بود که زندگی پس از مرگ تنها هذیان گویی و زاده تصورات است. تا اینکه خود او در اثر بیماری مننژیت باکتریایی شدید هفت روز به کما رفت. او در طول کما، سیری را تجربه کرد که سبب تغییر نگرشش نسبت به زندگی پس از مرگ شد.

دکتر الکساندر پس از به هوش آمدن کتاب “اثبات عالم روحانی ” را نوشت که رتبه اول لیست پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز را کسب کرد. او در کتاب خود تایید می کند که زندگی ما بر روی زمین تنها یک آزمون است که به  تکامل و رشد روح ما کمک می کند و راه ما در انجام موفق این کار تنها عشق و محبت است.

proof_of_heaven_rect

در اینجا به چند نکته قابل توجه از کتاب اشاره می شود :

  • تجربه زندگی پس از مرگ به قدری واقعی بود که تجربه زندگی بر روی زمین به عنوان یک انسان، تنها یک رویای مصنوعی در مقایسه با آن است.
  • همه ارتباطات بوسیله تلپاتی و بدون نیاز به کلمات بود و جالب این که تمام سوالات با تلپاتی پاسخ داده می شد.
  • اساس زندگی پس از مرگ عشق بود و عشق بر همه چیز سلطه داشت به طوری که حضور بدی ها اندک بود. اگر شما مایل به درک جهان هستید، باید عشق را بشناسید.

photo_2016-05-18_19-10-03

هنگامی که از او سوال شد چه چیز است که او می خواهد که همه در مورد عالم روحانی و معنوی بدانند، او پاسخ داد که شما با ارزش تر و دوست داشتنی تر از آنچه تصور می کنید هستید. شما همیشه در امنیت هستید و هرگز تنها نیستید. همه تحت تاثیر عشق بی قید و شرط و کامل خداوند هستند.

دکتر الکساندر توضیح می دهد: “عشق بدون شک، اساس همه چیز است. نه بصورت انتزاعی و درک سخت عشق، بلکه نوع روزمره که همه از عشق میشناسند و احساس می کنند، زمانی که ما به همسر و فرزندان و یا حتی حیوانات نگاه می کنیم. این عشق از سر حسادت یا خودخواهانه نیست، بلکه بی قید و شرط و در ناب ترین و قدرتمند ترین شکل آن است. این واقعی ترین واقعیت است.”

photo_2016-05-10_16-16-07

نئوکورتکس در طول کما غیرفعال است، به طوری که هیچ شاهد علمی که چرا او این تجربه را کرده است وجود ندارد. در این کتاب، الکساندر 9 توضیح علمی در مورد آنچه برای او اتفاق افتاده است را رد می کند.

 

مترجم سمانه عابدی – گروه ترجمه سایت رهیافتگان

 

منبع: www.healthytipsworld.net

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما


  1. صدیقه گفت:

    من نمیدونم چرا استیون هاوکینگ انقدر اصرار داشت خدا رو انکار کنه. خیلی سعی کردم خودمو جای اون بذارم ولی دلم باور نمیکنه عقایدش رو. یعنی ایبن الکساندرو نمیشناخت؟؟