تاریخ انتشار :

فابیانا دیسوسا

دختر برزیلی در حرم رضوی شهادتین گفت و مسلمان شد

بانوی برزیلی با ادای شهادتین در حرم مطهر رضوی به دین اسلام گروید و مسلمان شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  فابیانا دیسوسا، پیش از به جا آوردن شهادتین، با اصول دین، یعنی توحید، عدل، نبوت، امامت، معاد و فروع دین که همان نماز، روزه، خمس، زکات، حج، جهاد، امر به معروف، نهی از منکر، تولی و تبری است، آشنا شد و در این خصوص توضیحاتی را شنید. «فابیانا دیسوسا» همچنین طی مراسمی به عقد «حسین علی عبدالواحد» از کشور عراق درآمد.

عبدالواحد درباره عوامل گرایش همسرش به دین مبین اسلام، گفت: در ابتدای آشنایی با همسرم، دریافتم که با مشاهده تبلیغات منفی علیه اسلام و مسلمانان، تصور نادرست و اشتباهی از مسلمانان و دین اسلام دارد، از این رو وظیفه خود دانستم به عنوان یک فرد مسلمان و شیعه، اسلام واقعی را به او بشناسانم و سعی کردم انگیزه او را در تشرف به دین اسلام، بیشتر تقویت کنم.
عبدالواحد افزود: از او درخواست کردم به کشور عراق سفر کند تا او را بیشتر با واقعیات دین اسلام آشنا کنم، اما او نپذیرفت. تصمیم گرفتیم به کشور ایران سفر کنیم. در ابتدا به تهران رفتیم، اما فابیانا هنوز در پذیرش اسلام تردید داشت.
وی ادامه داد: به محض ورودمان به شهر مقدس مشهد و حضور در حرم مطهر رضوی، تصمیم فابیانا جدی‌تر شد و با اطمینان بیشتری دین مبین اسلام را پذیرفت و به این دین آسمانی مشرف شد.
سید جواد هاشمی‌نژاد، مدیر اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی نیز در این مراسم بیان کرد: ورود این بانوی تازه مسلمان را به دین مبین اسلام تبریک می‌گوییم. این اتفاق که در کنار مضجع نورانی علی بن موسی الرضا(علیه السلام) رخ داده، بسیار میمون و مبارک است.
هاشمی‌نژاد با اشاره به اینکه، این اداره به منظور خدمات‌رسانی و پاسخگویی به سوالات شرعی و شبهات دینی تشکیل شده است، اظهار کرد: اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی، در طول ایام سال، برای زائرانی که به حرم مطهر رضوی مشرف شده‌اند و ارتباطی مستمر با این اداره برقرار کرده‌اند، محصولات فرهنگی ارسال می‌کند.
یادآور می‌شود، در پایان این مراسم یک جلد قرآن کریم، کتاب‌هایی درباره اسلام و هدایای فرهنگی به این بانوی تازه مسلمان اهدا شد.

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار