تاریخ انتشار :

ایزابل ماتیک

بانوی فیلمساز فرانسوی در مشهد از نحوه مسلمان شدنش بعد از شارلی ابدو گفت

ساجده(ایزابل) در مورد مسلمان شدنش می گوید: به خاطر اجرای پروژه هایش زیاد به مراکش سفر کرده است، حضور در بیابان های مراکز و ایجاد فرصت تفکر در مکانی که خدا را بیشتر می توان درک کرد سبب شد تا وجود خدا را حس کند،

    به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) نام فرانسوی اش ایزابل ماتیک است، در خانواده مسیحی متولد شده است، از یک سال گذشته که به اسلام گرویده ساجده می نامندش، با همه شهرتی که در حرفه اش کسب کرده، اما متاسفانه از وقتی که رسما مذهب خود را اعلام کرده بایکوت شده است. حالا یک هفته ای می شود که به میزبانی اداره کل بین الملل صدا و سیما و سازمان غیر دولتی میثاق زندگی به ایران دعوت شده است و با گذر از شهرهای مختلف و برگزاری ورک شاپ های متعدد به مشهد آمده است.

 ۲۷ بهمن ۹۴، در سالن شماره ۴ سینما هویزه مشهد اهالی هنر و سینمای مشهد گردهم آمده اند تا ضمن بهره مندی از تجربیات ساجده با تماشای فیلمی کوتاه با سناریو نویسی و تهیه تولیدات سینمایی و البته به تعبیر ایشان حلال آشنا شوند.

شور و اشتیاق خاص حضار باعث می شود تا مجری برنامه از بیوگرافی ایزابل ماتیک شروع کند. شیوا نیکو روین تهیه کننده و مستندساز شبکه دو و همراه و هماهنگ کننده این برنامه که در سفر به فرانسه با ایشان آشنا شده است، می گوید: ساجده با اینکه در خانواده ای مسیحی متولد شده است اما به خدا اعتقادی نداشته است، ولی همیشه طرفدار عدالت و حق طلبی بوده است و قبل از مسلمان شدن هم سعی کرده است این دغدغه اش را در تولیداتش به نمایش گذارد، به خاطر حمایت از مظلومیت فلسطین وغزه و ساخت فیلم های ضد اسرائیلی و همچنین مسلمان شدنش بایکوت شده است وی اصلا از محصولات اسرائیلی استفاده نمی کند.

ساجده(ایزابل) در مورد مسلمان شدنش می گوید: به خاطر اجرای پروژه هایش زیاد به مراکش سفر کرده است، حضور در بیابان های مراکز و ایجاد فرصت تفکر در مکانی که خدا را بیشتر می توان درک کرد سبب شد تا وجود خدا را حس کند، احساس کرد باید آن را در دینی کامل جستجو کند و اسلام را از همه کامل تر دید، با قرآن شروع کرد، همان قرآنی که همسر الجزایری سابقش به او می گفت باید طبق آن عمل کند ولی خودش به آن عمل نمی کرد، در همین یک سال مسلمان شدنش ۵ بار قرآن را به زبان فرانسه خوانده است.

می گوید: در اعلام نحوه مسلمان شدن من و همچنین انتشار آن سوء تفاهمی پیش آمده، در همه رسانه ها آمده است که من بعد از حادثه اسلام هراسی شارلی ابدو به اسلام گرویده ام، در حالی که من قبل از آن مسلمان شده بودم و آن را در صفحه فیس بوکم نیز اعلام کردم.

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار