تاریخ انتشار :

در انگلیس

افزایش تعداد مسلمانان در انگلیس

بر اساس آمارهای جدید منتشر شده، تعداد مسلمانان انگلیس برای اولین بار به رقم قابل توجهی رسیده است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  به نقل از المنار، آمارهای جدید نشان می‌دهد که تعداد مسلمانان در انگلیس برای اولین بار از سه میلیون نفر فراتر رفته است.بر اساس این گزارش، تعداد مسلمانان در انگلیس در یک دهه در نتیجه افزایش مهاجرت و زاد و ولد افزایش یافته است.

پایگاه “المرصد” روز جمعه اعلام کرد که در برخی از مناطق لندن تعداد مسلمانان به حدود نیمی از تعداد ساکنان آن منطقه می‌رسد و اگر این روند افزایش یابد آنها در طول ۱۰ سال آینده به اکثریت این مناطق تبدیل خواهند شد.

هفته نامه انگلیسی “میل آن ساندی” نوشت که نیمی از مسلمانان در انگیس و “ولز” در خارج متولد شده اند، و این در حالی است که تعداد مسلمانانی که عمرشان به کمتر از ۱۰ سال می رسد بیشتر از هر گروه سنی دیگر هستند و این نشان می‌دهد که تعداد آنها در نسلهای آینده افزایش خواهد یافت.

به نوشته این نشریه تعداد سه میلیون مسلمان یا به عبارت دیگر یک مسلمان به ازای هر ۲۰ شهروند انگلیسی می تواند از لحاظ تغییر چهره بریطانیا جنجال برانگیز باشد.

تعداد مسلمانان در سراسر بریتانیا هم اکنون به ۳ میلیون و ۱۱۴ هزار و ۹۹۲ نفر می رسد که بیش از نیمی از آنها در خارج متولد شده اند.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار