در ایالت براندبورگ آلمان
کشف بقایای قدیمی ترین مسجد در آلمان

در نتیجه حفاری، آثاری از صحن و رواق و مصلی مسجد کشف شده است و آن شامل بخش های فلزی یک گنبد چوبی و نیز قطعاتی از شیشه‌ های آبی و سبز که برای تزئین پنجره ‌های این مسجد به کار رفته بوده، است.

1206524_869

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)    باستان شناسان دانشگاه آزاد برلین با همکاری اداره نصب یادبود در ایالت براندبورگ حفاریهایی را در منطقه «ویندزدورف» انجام دادند و در آنجا آثار بقایای قدیمی ترین مسجد در آلمان را کشف کردند.

روزنامه الکترونیکی دانشگاه آزاد برلین در مقاله ای به این موضوع پرداخت و نوشت: این مسجد 100 سال پیش، آغاز جنگ جهانی اول در پایگاه اسرای جنگی احداث شده است. در آن زمان حدود چهار هزار اسیر مسلمان از آفریقا و آسیا در این اردوگاه نگه داشته می شدند.

پروفسور برنبک، رئیس تیم باستان شناسی در این باره گفت: این مسجد در سال 1916 میلادی ساخته شده و سال 1930 میلادی تخریب شده و تنها از آن اسمی با این نام در خیابان به جای مانده است.

وی افزود: در نتیجه حفاری، آثاری از صحن و رواق و مصلی مسجد کشف شده است و آن شامل بخش های فلزی یک گنبد چوبی و نیز قطعاتی از شیشه‌ های آبی و سبز که برای تزئین پنجره ‌های این مسجد به کار رفته بوده، است. بر اساس گزارشها، این مسجد همچنین دارای مناره چوبی بوده است.

منبع: شبستان

کانال رسمی سایت رهیافتگان در تلگرام      https://telegram.me/rahyafte_com

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: