تاریخ انتشار :

در خانه مشروطیت و انقلاب اسلامی شهر اصفهان

همایش از انقلاب خمینی(ره) در نیجریه چه میدانید؟

مظلومیت عمومی شیعیان در نیجریه همین اذیت و آزار و خرابی های مربوط به شیعیان در نیجریه است که در طی این سال ها خیلی از مساجد و خانه ها را خراب کرده اند و فقط یک حسینیه بود که اخیرا خراب شد

www.bineshmotahar-5

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  مجموعه مصاحبه ها و مطالب مربوط به مرضیه هاشمی رااینجا ببینید  ۱۰ دی ماه ۱۳۹۴ همایش مجمع فرهنگی تحقیقاتی بینش مطهر با عنوان همایش از انقلاب خمینی(ره) در نیجریه چه میدانید؟! با حضور اساتید،فعالان فرهنگی،دانشجویان و طلاب در خانه مشروطیت و انقلاب اسلامی شهر اصفهان برگزار شد

این برنامه  به مناسبت بزرگداشت شهدای نیجریه و حماسه۹ دی با حضور فعالان فرهنگی نیجریه ای و سخنرانی خانم مرضیه هاشمی فعال رسانه ای بین الملل و مجری press tv همراه بود.

در ابتدای این برنامه آقای علی محرابی مجری و مترجم همایش با ارائه رزومه و بیوگرافی از خانم مرضیه هاشمی به بیان وضعیت دشوار زندگی شیعیان نیجریه پرداخت و در ادامه خانم هاشمی افزود : مظلومیت عمومی شیعیان در نیجریه همین اذیت و آزار و خرابی های مربوط به شیعیان در نیجریه است که در طی این سال ها خیلی از مساجد و خانه ها را خراب کرده اند و فقط یک حسینیه بود که اخیرا خراب شد.

و همچنین شیخ شعیب محمد از فعالان فرهنگی نیجریه ادامه داد : ارتش و دولت نیجریه جوری وانمود کرده اند که دوستان ما میخواستند از حسینه حمله کنند و آنها دفاع کرده اند. درصورتیکه وقتی این فیلم ها را ببینید میفهمید که ساخته خودشان است چون قسمتهایی هست و برخی قسمت ها را نشان نداده اند که خودشان حمله میکنند و آنها آمده بودند جلوی حسینه که به دوستان ما حمله کنند و این ها دروغی بیش نیست و این کشتارها توسط خود ارتش نیجریه انجام شده و طبق قانون خود کشور هم این عمل غیر قانونی است.

در ادامه شیخ شعیب محمد درباره شخصیت شیخ ابراهیم زکزاکی افزود : درباره شخصیت شیخ زکزاکی باید بگویم ایشان عالمی بزرگ در مذهب تسنن بود و بسیار مطالعه کرده اند درحوزه اهل تسنن و حتی در حفظ قران و کتب اهل سنت و بعد به دانشگاه رفتند و رشته اقتصاد خواندند و دبیر انجمن اسلامی شدند و بعد از انقلاب به ایران امدند و با امام خمینی (ره)دیدار داشتند و فهمیدند که تفاوت ما با انها زمین تا اسمان است و آنها پیرو اهل بیت هستند و ما پیرو اصحاب پیامبر و وقتی که برگشتند نیجریه خیلی تحقیق درباره شخصیت امام خمینی کردند و در اخر هم شیعه شدند و از آن به بعد به روش های مختلف تقیه میکردند تا ارتباطشان با دیگران قطع نشود و حتی تا جای که خانه شیخ پناهگاه مسیحیان هم بود و شیخ از آنها محافظت میکردند. در این حرکت اسلامی (شیعه- سنی و مسیحی)هست و ارتباط خوبی با هم دارند و این باعث شده که خیلی ایشان را در نیجریه قبول داشته باشند

در ادامه برنامه آقای محرابی با طرح سوالی از شیخ شعیب محمد مبنی بر وجود گروهک نظامی شیعیان مانند حرب الله در لبنان در کشور نیجریه به بحث پرداخت که شیخ در پاسخ گفت : گروهکی به صورت امنیتی داریم که مسلح هم نیستند که در فیلم هایی هم که موجود است مشخص است که این نیروها مسلح نیستند. البته از این گروه ها برای اهل سنت و مسیحیان هم وجود دارد و حتی مسیحیان مسلح هم هستند ولی ارتش نیجریه به آنها کاری ندارد و حمله نمی کند.

لازم به ذکر است حسن آدام درباره وجود گروهک بوکوحرام گفت : آنها تفکرات تکفیری دارند و هیچ ربطی به اسلام ندارند و هدفشان بدنام کردن اسلام است و همان القاعده و داعش هستند که دختران دبیرستانی را بردند در جنگل های مرزی و از بین بردند. آنها از طرف آمریکای مرکزی از نظر پول و نیرو حمایت می شوند و اسیرانی که از آنها میگیرند دلار و یورو دارند و معلوم است که از سمت آمریکا دارند حمایت می شوند که حمله کنند به شهرها و روستاهای نیجریه.

خانم هاشمی نیز افزود کاملاً مشخص است که این قضایا از کجا است حتی در رسانه ها که این اتفاقات اخیر هم فقط در press TV پوشش داده شد و BBC و رسانه های غربی سی روز بعد اعلام کردند که واضح می کند پشت این قضایا چه کسانی هستند.

در قسمت دوم همایش که تنها با حضور خانم مرضیه هاشمی ادامه یافت به طرح مباحث خشونت در آمریکا علیه سیاه پوستان پرداخته شد

آقای محرابی با طرح سوالی مبنی بر علت ایجاد این مشکلات برای سیاه پوستان به بحث پرداخت و خانم هاشمی پاسخ داد : در آمریکا از سال ۲۰۰۱ به بهانه حفظ امنیت فعالیت های زیادی اتفاق افتاد که سیاه پوستان را کشتند و همین یک سال و نیم پیش بود که به خاطر مسئله کوچکی مک براند نوجوان ۱۸ ساله سیاه پوست را که مسلح هم نبود کشتند که حتی همه مردم هم اعتراض کردند و جنازه پسر تا ۴ ساعت روی زمین ماند و آمبولانس نیامد و حتی نگذاشتند مادرش او را ببیند تا درس بشود برای سایرین که مواظب باشید همین اتفاق برای شما هم ممکن است رخ دهد.

خانم مرضیه هاشمی در مورد فعالیت های سیاهپوستان در آمریکا اشاره کرد که تا چند سال پیش فعالیت زیاد بود ولی از سال ۲۰۰۱ افراد زیادی را کشتند یا زندانی کردند و ما خیلی زندانی سیاسی در آمریکا داریم که ۲۵ تا ۳۰ سال زندان هستند و این ها را شما نمی دانید و نمی شنوید.

بعداً آمدند مواد مخدر را به راحتی و ارزان قیمت در مناطق سیاه پوست ها پخش کردند و جوانان را از بین بردند و مرحله بعدی بالا بردن قیمت های خانه در این مناطق بود که کم کم سیاه پوست ها مجبور به ترک منطقه بشوند و پراکنده شوند که با این پراکندگی هم دیگر خطر امریکا را تهدید نمی کرد و هم راحت تر می توانستند سیاه پوستان را از بین ببرند.

خانم هاشمی درمورد جنگ رسانه ای علیه سیاه پوسنان نیز افزود که همه و حتی شما فکر می کنید سیاه پوست ها خلافکار و دزد هستند و تروریست و این کار تبلیغات هالیوود و رسانه های غربی است مانند ایران که به تروریست معرفی می شود.

در رسانه ها همیشه آمریکا و غرب خوب است و حتی برخی هم اینجا همین فکر را می کنند که آنها خوب هستند در صورتی که ما باید نگرش خود را عوض کنیم بدون در نظر گرفتن هالیوود و رسانه های غربی و میبینیم این همه لبنانی و سوری و نیجریه ای کشته می شوند و همیچ کس کاری نمی کند و اینجا برای چند نفری که آنجا کشته می شوند به سفارت می روند و شمع روشن می کنند خب اینها کار رسانه است که تماماً دست غرب و آمریکاست.

خانم هاشمی در ادامه بحث به وضعیت شیعیان آمریکا پرداخته و خاطر نشان کرد که از سال ۲۰۰۱ خیلی اسلام هراسی می کنند و می ترسند از مسلمان ها و خانم های محجبه و تا جایی که بتوانند در گروه های مسلمان نفوذی وارد می کنند و یا آنها را با پرونده سازی دستگیر می کنند و بعد می کشند.

منبع: سایت بینش مطهر

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار