سارا پاستور زائر مسلمان هلندی:
حضور در حرم امام رضا(علیه السلام) انسان را به خدا نزدیک تر می کند

سارا پاستور؛ زائر هلندی که ۶ بار است به حرم مطهر رضوی مشرف می شود، گفت: هر بار که در این آستان کبریایی حضور می یابم، احساس نشاط و زندگی کرده و رنج پیمودن راه سفر را از یادم می برم.

download

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) :  ۴۰نفر از مسلمانان هلند، آلمان و بلژیک که میهمان جامعه المصطفی بودند، به حرم مطهر علی بن موسی الرضا(علیه السلام) مشرف شدند.
این گروه با حضور در رواق غدیر حرم مطهر رضوی از ویژه برنامه‌هایی که به همت مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی برای آن‌ها تدارک دیده شده بود، بهره مند شدند.
سارا پاستور؛ زائر هلندی که ۶ بار است به حرم مطهر رضوی مشرف می شود، گفت: هر بار که در این آستان کبریایی حضور می یابم، احساس نشاط و زندگی کرده و رنج پیمودن راه سفر را از یادم می برم.
وی با بیان اینکه حضور در اماکن مذهبی به ویژه حرم ائمه اطهار(علیه السلام) فرصت بیشتری برای نزدیک شدن به خداوند منان به انسان می دهد، ابراز کرد: زیارت امام رضا(علیه السلام) توفیق بزرگی برای هر انسانی است و زندگی مردم را متحول می کند.
پاستور با بیان اینکه ۲۵ سال است به دین مبین اسلام مشرف شده‌ است، ابراز کرد: من در دوران جوانی مسیحی بودم، اما دوستی با یک مسلمان هلندی زندگی ام را دگرگون کرد. من با دیدن رفتار و منش دوستم به تحقیق و مطالعه دین اسلام پرداختم و پس از مطالعه فراوان مسلمان شدم.
وی با بیان اینکه در هلند عضو مجمع «اهل بیت(علیه السلام) برای همه» هستم، گفت: این مجمع با برگزاری کلاس های اسلام شناسی بین گروه های مختلف، سعی در تبلیغ و شناساندن دین اسلام به مردم آن منطقه دارد.
زائر هلندی با بیان اینکه من به اماکن مقدسه کربلا، نجف، مکه و … سفر کرده ام، گفت: احترام و برخورد شایسته خادمان بارگاه منور امام رضا(علیه السلام) در هیچ مکانی دیده نمی شود و همواره این برخوردهای مناسب در ذهن انسان ها باقی می ماند.
زائر هلندی حرم مطهر رضوی در پایان از برنامه هایی که مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی برای آن ها تدارک دیده بود، قدردانی کرد.

منبع: آستان نیوز

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما