فرانسیس فورد کاپولا
کارگردان فیلم پدرخوانده: اسلام دین صلح و رحمت است

کاپولا که در جشنواره فیلم مراکش شرکت کرده بود، طی سخنرانی خود با اشاره به آیاتی از قرآن، اسلام را دین رحمت و صلح معرفی کرد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) کارگردان مشهور آمریکایی، در سخنرانی اش در جشنواره بین المللی فیلم مراکش، از اسلام دفاع کرد.

«فرانسیس فورد کاپولا» که یکی از ۹ داور پانزدهمین دوره فیلم مراکش بود، به سوالاتی در رابطه با حوادث تروریستی اخیر و ارتباط آنها با اسلام پاسخ گفت.

در فیلمی که از این جلسه پرسش و پاسخ منتشر شده، لحظه‌ای دیده می‌شود که وی به آیاتی از قرآن از جمله سوره حمد اشاره کرده و بر مبنای آن، اقدامات اخیر را مخالف منش اسلام معرفی کرد.

کارگردان فیلم پدرخوانده در ادامه این جلسه گفت: اگر کسی با قرآن آشنایی داشته باشد، اولین چیزی که در قرآن مشاهده می‌کند، نام خداوند بخشایشگر و مهربان است.

کاپولا تاکید کرد که هرکس با دین زیبای اسلام آشنا باشد، خواهد دانست که ریشه‌ای‌ترین بحث در آن، رحمت و بخشایشگری خدواند است، بنابراین باید از کج فهمی‌ها نسبت به اسلام و آموزه‌های آن، به خداوند پناه برد.

گفتنی است، وی در “دیترویت” ایالت میشیگان آمریکا به دنیا آمد و در طول کار هنری خود آثار ارزشمندی به جهان سینما تقدیم کرده است که یکی از مشهورترین آن، سه فیلم پدرخوانده بود.

این کارگردان موفق آمریکایی همچنین جزء شش نفری است که در یک اثر، سه جایزه اسکار بهترین کارگردانی، تهیه کنندگی و نویسندگی را به خود اختصاص داده‌اند.

منبع : ابنا

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: