تاریخ انتشار :

“امینه اینلوز”

استاد شیعه شده امریکایی: تحقیقات عقلانی و جستجوی معنویت مهمترین عوامل شیعه شدن امریکایی هاست

افراد مورد مطالعه خانم اینلوز تحقیقات عقلانی و جستجوی معنویت را به عنوان مهم‌ترین عوامل روی آورد به اسلام شیعی ذکر کرده بودند.

 

877459_408-300x153

 

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) “آمینه اینلوز” محقق، مترجم، استاد دانشگاه و سخنران اهل آمریکا است که از مسیحیت به اسلام ایمان آورد. وی چندین کتاب درباره مذهب شیعه نوشته است. خانم ایلنوز در جنوب ایالت کالیفرنیا متولد و بزرگ شد و از دوران دبیرستان به مطالعه درباره ادیان علاقه‌مند شد. وی پس از آشنایی اولیه با اسلام شروع به مطالعه چندین کتاب اسلامی از جمله کتاب قرآن کرد.

وی تحصیلات خود را در دوره کارشناسی علوم کامپیوتر در دانشگاه برکلی شروع کرد اما برای دوره کارشناسی ارشد، مطالعات اسلامی را آغاز کرد. وی هم‌اکنون در حال اخذ مدرک دکتری در همین رشته است.

خانم اینلوز در مقاله‌ای به بررسی مشکلات زنان آمریکایی و کانادایی پس از ایمان آوردن به اسلام شیعی پرداخته و سپس از آن‌ها خواست درباره این‌که چرا به‌رغم این مشکلات تصمیم به ایمان آوردن به اسلام شیعی بکنند، توضیح دهند. افراد مورد مطالعه خانم اینلوز تحقیقات عقلانی و جستجوی معنویت را به عنوان مهم‌ترین عوامل روی آورد به اسلام شیعی ذکر کرده بودند.

photo_2016-06-15_21-59-05

مقالۀ پژوهشی بانوی تازه‌مسلمان آمریکایی دربارۀ شیعه‌شدن زنان آمریکایی و کانادایی در یکی از نشریات معتبر علمی کانادا چاپ شده است.

به گزارش نونگار، این پژوهش را امینه اینلوز، استاد تازه‌مسلمان کالج اسلامی لندن، به همراه لیاقت تکیم، استاد دانشگاه مک‌مستر کانادا انجام داده است.

مقالۀ پژوهشی «تغییر مذهب به تشیع دوازده‌امامی در میان زنان آمریکایی و کانادایی» در نشریۀ Studies in Religion چاپ شده است.

به نوشتۀ این مقاله، بیشترِ زنان بررسی‌شده در این پژوهش عنوان کرده‌اند که پس از این تغییر مذهب، در جامعۀ اطراف خود به حاشیه رانده شده‌اند. این انزوا گاه معمولی و گاه شدید بوده است.

این زنان نوشیعه دلیل این انزوا را احساس غربتی می‌دانند که در میان اقلیت‌های مختلف، مانند شیعیان، عموم مسلمانان، تازه‌مسلمانان و زنان، به آن‌ها دست می‌دهد.

در این میان، زنان نوشیعۀ سیاه‌پوست به دلیل قرارگرفتن در اقلیت نژادی در آمریکای شمالی، بیشتر گرفتار انزوا می‌شوند.

بیشتر این زنان در جامعۀ شیعیان اطراف خود نیز احساس انزوا می‌کنند.

با توجه به نتایج این پژوهش، این سؤال پدید می‌آید که با وجود این مشکلات، چرا زنان نوشیعۀ آمریکا و کانادا همچنان به مذهب تشیع پایبند می‌مانند. این مقاله با تحلیل اطلاعات به‌دست‌آمده در این پژوهش، در پی پاسخ‌گویی به این پرسش است.

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار