تاریخ انتشار :

هاوانا

مسلمان و شیعه شدن چند کوبایی + عکس

از فعالیت های این مرکز اقامه نماز جماعت، مراسم سخنرانی، دعا، کلاس های احکام، عقاید و غیره بصورت هفتگی و همچنین توزیع مواد غذایی برای نیازمندان است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )، اخبار رسیده از شهر هاوانا پایتخت کشور کوبا – که کشور کمونیستی به شمار می رود – حاکی از آن است که طی چند روز گذشته و با همت “مرکز اسلامی کوبا” که از مراکز تازه تاسیس شده شیعیان در کوبا است، تعدادی از شهروندان کوبایی به مکتب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و مذهب تشیع گرویدند.ناگفته نماند تلاش های بی وقفه حجه الاسلام و المسلمین سیبویه که از مبلغین شیعه در کشور کوبا است، در شیعه شدن این افراد نقش مهم و مستقیمی داشته است.

گفتنی است، این شهروندان کوبایی در حالی به مذهب تشیع گرویدند که در آن مراسم «نزار قطری» مداح سرشناس و نام آشنای اهل بیت علیهم السلام نیز به عنوان مهمان ویژه حضور داشت.

شایان ذکر است، بعد از شیعه شدن این افراد، خطبه عقد ازدواجدو زوج تازه مسلمان شده هم قرائت و برگزار شد.

تشیع در کوبا

در همین راستا حجه الاسلام و المسلمین سیبویه، مدیر “مرکز اسلامی کوبا” گفت: در چند ماه گذشته با فعالیت های گسترده مرکز اسلامی کوبا، پنج تن از شهروندان کوبایی اعلام تشیع نموده اند که این روند رو به رشد گسترش اسلام و مکتب تشیع را در کوبا نشان می دهد.

لازم به ذکر است، از فعالیت های این مرکز اقامه نماز جماعت، مراسم سخنرانی، دعا، کلاس های احکام، عقاید و غیره بصورت هفتگی و همچنین توزیع مواد غذایی برای نیازمندان است.

شیعه آنلاین

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار