تاریخ انتشار :

مسعود اوزیل

ستاره‌ی رئال مادرید در میدان فوتبال وصدای اذان

مسعود اوزیل ستاره‌ی تکنیکی باشگاه رئال مادرید اسپانیا با پاسخ دادن به ندای اذان و قرائت دعای بعد از آن از سوی تماشاگران به شدت مورد تشویق قرار گرفت.

 

sport_1337528778

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان :  «مسعود اوزیل» ستاره‌ی کُرد باشگاه رئال مادرید اسپانیا پرافتخارترین باشگاه فوتبال جهان و عضو تیم ملی فوتبال آلمان که روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه به همراه تیم رئال مادرید برای انجام یک بازی دوستانه به کشور کویت سفر کرده بود، وقتی که درحین مسابقه با ندای اذان که صدای آن به استادیوم محل برگزاری مسابقه می‌رسید، مواجه شد، طبق سنت و فرموده‌ی پیامبرگرامی اسلام حضرت محمّد(صلی الله علیه وآله وسلم) همراه مؤذن جملات اذان را تکرار و سپس دعای بعد از اذان را نیز خواند. این حرکت زیبا، معنوی و آموزنده‌ی مسعود اوزیل با تشویق بی‌امان تماشاگران حاضر در استادیوم پاسخ داده شد. ویدئوی این رویداد به سرعت در شبکه‌های اجتماعی پخش و با کامنتهای متعدد کاربران اینترنت روبرو شد.

 

مسعود اوزیل که در سال ۱۹۸۸ در گلزن کرشن آلمان متولد شد، پدرش به نام مصطفی از کُردهای ترکیه و مادرش اهل تونس به نام گلی‌زار است. فرزندان دیگر این زوج مطلع، نسه و دویگو هستند. اجداد مسعود در دهه‌ی ۶۰ به آلمان آمدند، چرا که در آن زمان، کشور آلمان، به کارگران خارجی نیاز داشت. دو نسل بعد، مسعود در بولمک رشد یافت و پدرش مصطفی نیز در کارخانه‌ی سنگ مرمر کار می‌کرد. مسعود فقط یک رویا داشت: تبدیل شدن به زین‌الدین زیدان ستاره‌ی مسلمان تیم ملی فرانسه.
تفریح اول او پس از فوتبال، خواندن قرآن است و پس از آن گوش دادن به آهنگهای رپ که آن را در تضاد با دینش اسلام نمی‌داند. او با جان دلای، رپر معروف رفاقت دیرینه‌ای دارد.

 

«مسعود» در جام جهانی ۲۰۱۰ در تیم ملی آلمان خوش درخشید و به همراه این تیم به مقام سوم جهان رسید. درخشش او در این مسابقات سبب شد تا تیم رئال مادرید اسپانیا با مبلغ ۱۵ میلیون یورو با او قرارداد ببندد. اوزیل در مسابقات باشگاههای فوتبال اسپانیا (لالیگا) نیز به‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین بازیکنان رئال مادرید موجبات قهرمانی این تیم را فراهم نمود.

منبع: سایت اصلاح

کانال رسمی سایت رهیافتگان در تلگرام https://telegram.me/rahyafte_com

 

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار