مونیکا ویت( Monica Waite )
فزونی تمایلات اسلامی در کشورهای مغرب زمین

هربرت جرج ولز ( Herbert George Wells ) نویسنده و محقق انگلیسی می‌گوید: ” اسلام تنها دینی است که هر بشر شرافتمند می‌تواند به داشتن آن افتخار ورزد … تنها دینی است که من دریافته‌ام و بارها گفته‌ام که آنچه از سِرّ خلقت آگاه است و با راز آفرینش آشنا و همه جا با تمدن همراه است، دین اسلام می‌باشد

download (1)
به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   افزایش جمعیت مسلمانان در آمریکا و به ویژه نفوذ و گسترش اسلام در بین اقلیتهای این کشور ، حقیقتی است که توجه بسیاری را به خود جلب نموده است. انسجام روزافزون مسلمانان سبب شده تا روز به روز جایگاهی مستحکم تر در جامعه آمریکا پیدا کنند، به طوری که به عقیده بسیاری، اسلام به بخشی از جامعه و فرهنگ ایالات متحده تبدیل شده است و روز به روز هم بر دامنه نفوذ و میزان گسترش آن افزوده می‌شود . با برنامه ای دیگر از مجموعه ” اسلام ، انتخاب من ” در خدمتتان هستیم تا با یکی دیگر از کسانی که روح خود را با دنیای معنویت پیوند داده اند ، آشنا شویم . با ما همراه باشید .
” مونیکا ویت” ( Monica Waite ) تازه مسلمانی از کشور آمریکاست . او یکی از فعالان جنبش تسخیر وال استریت به شمار می رود که در ژانویه سال 2012 با حضور در ایران به دین مبین اسلام مشرف شد . وی که مدت شش ماه در ارتش آمریکا خدمت کرده است ، پس از تحقیق و بررسی ادیان الهی با پذیرش دین آگاهی بخش اسلام و گفتن شهادتین به دین اسلام مشرف شد و نام “نرگس” را برای خود برگزید . وی چگونگی ایمان آوردن به اسلام را این چنین بیان می کند : ” مدتی بود که سئوالی ذهن من را به خود مشغول کرده بود و آن این بود که چرا در کشور آمریکا و در دین ما ( مسیحیت ) به آینده و روش زندگی ما توجه نشده است . در غرب به من گفته می‌شد که قوی باش، کار مناسبی انتخاب کن ، زندگی خوبی داشته باش، همسر و فرزندان ایده‌آلی داشته باش ، اما هدف از همه این کارها چیزی است که به من گفته نمی‌شد . تا آنکه در دوران تحصیل در دانشگاه با قرآن آشنا شدم و در آنجا بود که احساس کردم مسیحیت برای من به آخر رسیده است. دین مسیح نمی‌توانست خواسته‌های من را تعالی بخشد و آینده‌ای روشن برای من نمایان کند ، آینده‌ای که در اسلام به وضوح دیده می‌شود . من با حضور در ایران این فرصت را یافتم تا بیشتر به خود و آینده‌ام فکر کنم . این که هدف اصلی از زندگی چیست و اصلاً چرا باید به بهترین شکل زندگی کرد و همه اینها مرا به اسلام ترغیب کرد . ”
یکی از عالی ترین برنامه های اسلام که آن را سرآمد تمام ادیان قرار داده است ، از بین بردن تمام بی عدالتی ها نسبت به زن بوده است . اسلام بنیان برتری طلبی های قومی ، نژادی ، جنسیتی و مالی را ویران نمود و تمام انسان ها از مرد و زن ، غنی و فقیر ، سیاه و سفید و زشت و زیبا را در یک صف قرار داد .
این دین آسمانی تنها ملاک برتری را تقوا و ارزشهای معنوی و فضائل اخلاقی دانسته است . خداوند متعال در آیه 13 سوره حجرات می فرماید : «یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاکُم مِّن ذَکَرٍ وَأُنثَى وَجَعَلْنَاکُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ خَبِیرٌ » ، « ای مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم، و تیره‏ ها و قبیله‏ ها قرار دادیم، تا یکدیگر را بشناسید، ولی گرامی ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست، خداوند دانا و آگاه است.»
اکنون خانم ویت عقیده دارد ، اسلام با قوانینی دقیق و نظام مند در مورد زنان با حفظ معیارها و ارزش های اخلاقی، آنان را از اسارت و بردگی نجات داده و به سوی جایگاه واقعیشان رهنمون ساخته است . وی می گوید : ” یکی از مسائلی که باعث شد من به دین اسلام فکر کنم و به تحقیق در خصوص این دین روی بیاورم ، نوع رفتارهای مردم ، به خصوص ایرانیان با زنان مسلمان بود . در دوره‌ای که سرباز دولت آمریکا بودم بنا به ضروریات شغلی‌ام با ایران آشنا شدم ، و در خصوص ایران تحقیقات فراوانی انجام دادم ، در همان زمان بود که احساس کردم رفتارهای روزانه یک فرد ایرانی و برخوردهای ایرانیان با زنان به گونه‌ای متفاوت از چیزی است که ما در غرب شاهد آن هستیم .” وی ادامه داد: ” وقتی در خصوص محترم بودن بانوان در ایران و چرایی این احترام تحقیق کردم ، به اسلام رسیدم، دینی که بانوان را به چشم انسان‌هایی قدرتمند ، دارای احترام و ارزشمند می‌نگرد .”
این تازه مسلمان آمریکایی از فعالان جنبش وال استریت است . او در مورد اوضاع سیاسی و اجتماعی آمریکا می گوید : ” آنچه امروز در آمریکا رخ می‌دهد ، قطره‌ای از دریا است و در آینده شاهد اتفاقات بسیار عظیم‌تر و پربارتر خواهیم بود . مردم آمریکا از سیاست‌های دولتمردان کشورشان و سپر قرار دادن ملت برای رسیدن به خواسته‌های توسعه‌طلبانه و سلطه‌جویانه خود خسته شده‌اند و این نارضایتی را به طرق مختلف اعلام کرده‌اند . ”
اسلام ، آئین درست زیستن و زیباترین الگوی حیات است ، اما فراز و نشیبها و کشمکش ها و منازعات در طول تاریخ موجب شده است که غربیان از ورای حجابهای گوناگون به اسلام بنگرند . همین موانع در کنار تهمتهای سازمان یافته علیه دین اسلام ، تصویری نادرست ، ناقص و مبهم از آن در اذهان بسیاری از مردم اروپا و غرب پدید آورده است . خانم ویت نیز از تلاش رسانه های غربی در معرفی نادرست اسلام سخن می گوید و می افزاید : ” من بعد از اینکه واقعیت‌های روشن ایران و اسلام را با چشمان خود دیدم ، دریافتم که چگونه رسانه‌های غربی چهره غیر واقعی از اسلام نشان می‌دهند ، لذا در برابر این توطئه ایستادم و از اینجا تشرف خود را به دین مبین اسلام اعلام می‌کنم و تمام توان خود را برای مطالعه کامل و جامع در مورد اسلام به کار خواهم برد .”
هربرت جرج ولز ( Herbert George Wells ) نویسنده و محقق انگلیسی می‌گوید: ” اسلام تنها دینی است که هر بشر شرافتمند می‌تواند به داشتن آن افتخار ورزد … تنها دینی است که من دریافته‌ام و بارها گفته‌ام که آنچه از سِرّ خلقت آگاه است و با راز آفرینش آشنا و همه جا با تمدن همراه است، دین اسلام می‌باشد .” خانم مونیکا ویت که اکنون نرگس خوانده می شود نیز به انتخاب خود افتخار می کند و می گوید : ” اکنون بسیار خوشحالم که دینی را انتخاب کرده ام که همه نیازهای بشری را پاسخ می دهد و با آن می توان به سعادت رسید . امیدوارم بتوانم با عمل به احکام اسلامی و الهام گرفتن از قرآن مانند یک مسلمان واقعی عمل و زندگی کنم . ”
فزونی تمایلات اسلامی در کشورهای مغرب زمین ، در واقع اعتراضی بر علیه مادیگری و فقدان اخلاق و معنویت در این جوامع است . در این باره آیت الله خامنه ای ، رهبر معظم انقلاب اسلامی ، تنها راه نجات انسانها از مشکلات فزاینده عصر کنونی را توجه به دین و داشتن ایمان می داند و می فرماید : ” اگر بشر به اوج علم و پیشرفتهای مادی دست یابد، اما زندگی انسانها بنای ظالمانه داشته و زورگویی بر زندگی مردم حاکم باشد،‌ قدرتمندان حقوق ضعفا را پایمال کنند، در دنیا نور معرفت و انسانیت بی اثر و فریب رایج باشد، درحقیقت بشریت در جهالت و گمراهی بسر می برد و برای نجات انسانها هیچ راهی جز عمل به نسخه شفا بخش و همیشه معتبر اسلام نیست. “

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما