لیندسی- یاسمین کونیگ
دختر امریکایی که مسلمان شد : بعد از 11سپتامبر کلمه مسلمان ( Muslim ) را تایپ کردم

قلبم تکه گمشده اش را پیدا کرد و احساس کردم دلم زنده و زندگی ام هدف دار شده است . شگفت انگیزترین بخش ایمان من به اسلام زمانی بود که پدرم که هیچ دینی نداشت با دیدن تغییرات مثبت من تحت تاثیر قرار گرفت و از من خواست اطلاعاتی درباره اسلام در اختیار او نیز بگذارم

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )، « اسم من ” لیندسی- یاسمین کونیگ ” ( Lyndsey-yazmeen koenig ) است و در ایالت ” مِین ” ( Maine ) در شمال شرق آمریکا زندگی می کنم . من در هیجده سپتامبر سال 2001 مسلمان شدم و این داستان من و اسلام است :
” دین یهودیان با دین ما مسیحی ها متفاوت است . مسیحیت و یهودیت دو دین اصلی هستند که باید به آنها بپردازیم ….” این جملات را یکی از معلمان کلاس ما می گفت و من هیچ چیز درباره اسلام نمی دانستم . در سالهایی که در مدارس دولتی درس خوانده بودم ، حتی یک کلمه درباره اسلام به گوشم نخورده بود .
از همان لحظه ی انفجار بر ج های دوقلوی نیویورک ، یکسره پای تلویزیون نشسته بودم . فردای یازده سپتامبر در لابه لای اخبار اسم اسلام و مسلمانان به گوشم خورد و با خود فکر کردم این مسلمان ها چه جور موجوداتی هستند . درست همان موقع مغزم فرمان داد : ” تحقیق کن ! تحقیق کن! ” این اتفاق زیاد برای من می افتد و من بیشتر اطلاعاتم را مدیون همین غریزه دوست داشتنی هستم .
از جا پریدم که خود را برای یک روز سراسر مطالعه و تحقیق آماده کنم . در همان موتور جستجویی که بابا خیلی ازش تعریف کرده بود ، کلمه مسلمان ( Muslim ) را تایپ کردم و دکمه جادویی بگرد را زدم ! چشمانم پر از رنگ های قرمز و سفید و آبی شد ؛ کلمات ” اسلام ” و ” مسلمانان ” و تا دلت بخواهد آدرس سایت ظاهر شد . دل به دریا زدم و وارد اولین سایت شدم . چیزهایی از این سایت درمورد اسلام یاد گرفتم که با آنچه تبلیغات غرب ارائه می کرد ، بسیار متفاوت بود ، ولی دنبال بیش از اینها بودم . با دختری مسلمان به نام مریم آشنا شدم و از اینجا بود که داستان من و اسلام آغاز شد . با هم خیلی صمیمی شدیم . با تماشای هرچه بیشتر شبکه های آمریکایی ، که بعداً فهمیدم جانبدارانه عمل می کنند ، سوالاتم درباره اسلام بیشتر هم می شد . ولی این بار کسی را داشتم که از او کمک بگیرم . مریم با دقت و ظرافت کامل به سؤالاتم جواب می داد و احکام و آموزه های اسلام را برایم شرح می داد . خود این احکام برای من جالب توجه نبودند ، بلکه حکمت آن ها و نیز نگاه محبت آمیز خداوند ، ساختار منظم و بیش از همه معنویتی که در اسلام بود ، من را جذب می کرد .”
خانم لیندسی کونیگ می افزاید : ” قبل از مسلمان شدن اصلا مذهبی نبودم . شاید در کل زندگی ام پنج بار به کلیسا رفته باشم . مادرم در یک خانواده کاتولیک بزرگ شده بود . در خانواده پدرم هم بعضی پروتستان و بعضی ملحد بودند و در واقع کسی پایبند به دین نبود . بنابراین زندگی مذهبی در خانواده ما قوت چندانی نداشت . قبل از اسلام همیشه احساس می کردم تکه بزرگی از قلبم گم شده است ، اما نمی دانستم چیست . هر روز که می گذشت درک اسلام و شیرینی آموزه هایش این احساس را در قلبم کم رنگ تر می کرد . من در هیجدهم سپتامبر 2001 شهادتین را گفتم و حالا مسلمان هستم . قلبم تکه گمشده اش را پیدا کرد و احساس کردم دلم زنده و زندگی ام هدف دار شده است . شگفت انگیزترین بخش ایمان من به اسلام زمانی بود که پدرم که هیچ دینی نداشت با دیدن تغییرات مثبت من تحت تاثیر قرار گرفت و از من خواست اطلاعاتی درباره اسلام در اختیار او نیز بگذارم . بی تردید ، این فقط کار خدا بود ، هیچ کس و هیچ چیز دیگر نمی توانست این لطف بی نهایت را در حق پدرم انجام دهد . »


لیندسی که اکنون با پذیرفتن اسلام ، حجاب را نیز تجربه کرده است ، خاطره اولین روز با حجاب بودنش را این چنین بیان می کند :
« هنگامی که دانستم حجاب از احکام اسلام است ، فکر کردم مایه ی دردسر است ، ولی با انتخاب آن احساس می کنم بهترین نعمتی است که خداوند به ما داده است . اولین روزی که با حجاب بیرون رفتم ، خیلی احساس افتخار می کردم . با هیچ کلمه ای نمی توانم احساسم را بیان کنم . حجاب بهترین چیز ممکن برای زن است . مهم ترین فایده آن ، حفظ عفت در برابر مردان و احساس آرامش و امنیت است . ”
امروزه در غرب نیاز حیاتی به آشنایی با اسلام احساس می شود . شمار زیاد اسلام آوردگان ، نشان می دهد که بشریتی که راه خود را گم کرده، چقدر تشنه قرار گرفتن در زیر سایه آخرین دین الهی و پایان بخشیدن به پوچ گرایی ، سرگشتگی و گمراهی است . البته افزایش جمعیت مسلمانان و منفی شدن نرخ رشد جمعیت درکشورهای اروپایی ، احساس نگرانی عمیقی را در نزد سردمداران غربی به وجود آورده است ، به گونه ای که برخی موسسات آمارگیری غربی با انتشار برخی آمارها، پیش بینی کرده اند که تا چند دهه آینده اروپا قاره ای مسلمان خواهد شد. از این رو عملیاتی شدن راهبردهای اسلام هراسی و اسلام ستیزی توسط سیاست گذاران و رسانه های بزرگ آمریکایی و اروپایی، در واقع ترفندی برای مقابله و مهار روند گرایش به اسلام است . اگرچه این سیاست نتیجه ای معکوس داشته است .
به گزارش خبرنگار شبکه خبری پرس تی‎وی از واشنگتن، هر سال هزاران آمریکایی به دین اسلام مشرّف می‌شوند . نتایج نظرسنجی که اخیرا در آمریکا اعلام شده است نشان می دهد، بعد از حملات یازدهم سپتامبر ، تعداد آمریکایی‌هایی که به دین اسلام گرویده‌اند افزایش یافته است.
براساس این نظرسنجی آمریکایی‌هایی که به تازگی به دین اسلام روی آورده‌اند معتقدند، افراط‌ گرایی هیچ جایگاهی در دین اسلام ندارد . این افراد تاکید می‌کنند هرگز از تصمیم خود مبنی بر گرویدن به اسلام پشیمان نیستند .
خداوند در سوره بقره ، قسمتی از آیه 38 به این گروه از انسانها بشارت می دهد و می فرماید :” … هرگاه هدایتی از طرف من برای شما آمد ، کسانی که از آن پیروی کنند نه ترسی بر آنهاست و نه غمگین می شوند . ”

uzbek.irib.ir

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: