تاریخ انتشار :

كانادا

توجه خانوادۀ غیرمسلمان کانادایی به احکام اسلام + عکس

هرچند این روزها دشمنان اسلام بر طبل اسلام‌هراسی می‌کوبند و سعی دارند مردم دنیا را از دین محبت و رحمت فراری دهند، اما رفتار مسلمانان و به‌ویژه تازه‌مسلمانان می‌تواند در از بین بردن نگاه‌های منفی به اسلام بسیار مؤثر واقع شود.


به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )«جنه حیدری» تازه‌مسلمان کانادایی، بنیان‌گذار «انجمن تازه‌مسلمانان» (Revert Muslims Association) است که با فعالیت چشمگیر خود در محیط زندگی و به‌ویژه در فضای مجازی توانسته دیوارهای بلند سوءتفاهم میان غیرمسلمانان و تازه‌مسلمانان را بردارد.

جنت حیدری در صفحۀ فیس‌بوک خود از احترام خانوادۀ غیرمسلمانش به عقاید او و توجهشان به احکام اسلام گفته است.

او در صفحۀ خود تصویر پیراشکی گوشتی را قرار داده که مادرش در ایام تعطیلات سال نو با استفاده از گوشت ذبح شرعی پخته است. مادر جنه در وسط این پیراشکی حرف H را به‌نشانۀ غذای «حلال» نقش کرده است.

جنه در این نوشته از مادرش تشکر کرده که در مدت تعطیلات، همۀ غذاهای دختر و دامادش را از گوشت حلال با علامت حلال و در ظروف جداگانه طبخ می‌کرده است.

مادر جنه حیدری چند سال پیش در اولین «همایش بین‌المللی تازه‌مسلمانان» در کانادا با حجاب اسلامی ظاهر شده بود و در برگزاری همایش به دخترش جنه – دبیر همایش – کمک می‌کرد.

قدس‌آنلاین

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار