کاپیتان صداقت نیا
یاد شرمندگی حضرت عباس افتادم

من در آن لحظه احساس حضرت ابوالفضل علیه السلام را داشتم که گویا می‌خواهم آبی به بچه‌های یمن برسانم. حسم این بود که دارم آبی به آنها می‌رسانم.

download

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )،خلبان ایرانی:یاد شرمندگی حضرت عباس افتادم ماجرا از این قرار بود که هواپیمای شرکت ماهان حامل تیم پزشکی و مقادیر قابل توجهی دارو و غذا سه‌شنبه هفته گذشته از کشورمان به‌سمت یمن حرکت کرد که پس از رسیدن به مرز عمان و یمن توسط جنگنده‌های آل سعود تهدید شد. با وجود این تهدیدات و پرواز چند جنگنده مسلح سعودی کنار هواپیمای ایرانی، کاپیتان بهزاد صداقت‌نیا دست از مأموریت خود برنداشته و جهت فرود در فرودگاه صنعا اقدام می‌کند که پس از شجاعت این خلبان ایرانی، جنگنده‌های سعودی‌ فرودگاه صنعا را بمباران کردند و با توجه به این اوضاع خلبان ایرانی به‌ناچار اوج گرفته به کشور بازمی‌گردد.

خبرگزاری تسنیم جزئیات کامل این ماجرای افتخارآمیز را از یکی از سرنشینان این هواپیما که از نزدیک شاهد تمامی اتفاقات بود، پیگیری کرد که شرح آن نقل به مضمون در ادامه می‌آید.

این سرنشین هواپیمای ماهان تصریح کرد: “خلبان و کمک‌خلبان این پرواز پس از بازگشت به ایران در جلسه‌ای منقلب شده بودند و با حالت گریه عذرخواهی می‌کردند که نتوانستند هواپیما را در یمن بنشانند که حاضرین آن جلسه اعلام کردند: «خدا را شکر که شما سالم برگشتید و شما به وظیفه‌تان عمل کردید. قدر این حال خوبتان را بدانید، این روحیه شجاعانه را در خودتان حفظ و تقویت کنید».

خلبان ایرانی پس از بازگشت در جلسه‌ای در حالی که گریه می‌کرده گفته است: «حال عجیبی داشتیم و من خجالت می‌کشم که علی‌رغم تلاش‌ها نتوانستم هواپیما را به زمین بنشانم».”

وی افزود: “این خلبان شجاع ایرانی نقل کرده است: «من در آن لحظه احساس حضرت ابوالفضل علیه السلام را داشتم که گویا می‌خواهم آبی به بچه‌های یمن برسانم. حسم این بود که دارم آبی به آنها می‌رسانم. اما در آخر سر که نتوانستم شرمنده شدم و فهمیدم که حضرت ابوالفضل العباس چه کشید وقتی که نتوانست به خاندان اهل‌بیت(علیهم السلام) آب برساند»”.

وی افزود: “خلبان این هواپیما در آن جلسه اعلام کرد: «اگر لازم باشد بازهم می‌رویم و این مسیر را تا آخر ادامه خواهیم داد. ما برای شهادت آماده‌ایم»”.

بازتاب‌های رسانه‌ای، آثار شجاعت خلبان ایرانی را نشان می‌دهد و در خود یمن و عربستان نیز بازتاب‌های بسیاری داشته به‌گونه‌ای که فیلم این هواپیما در شبکه‌های اجتماعی تاکنون چندین میلیون بازدید داشته که 80 درصد آن از کشور عربستان بوده است. در تحلیل‌های رسانه‌ای گفته‌اند: «وقتی خلبان هواپیمای مسافربری ایران تا این حد شجاعت از خود نشان می‌دهد خلبان‌های نظامی ایرانی چه خواهند کرد؟!»”.

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما