مدیر حوزه علمیه اسپانیایی زبان امام علی(ع)؛
گرایش آمریکای لاتین به اسلام افزایش یافته است

عضو شورای مدیریت جامعه المصطفی و مدیر حوزه علمیه اسپانیایی زبان امام علی (ع) گفت: گرایش مردم کشورهای حوزه آمریکای لاتین به اسلام رو به فزونی است.

حجت الاسلام و المسلمین محسن ربانی

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )، حجت الاسلام و المسلمین محسن ربانی در جمع معتکفان مسجد امام حسن عسکری(ع) قم تصریح کرد: در آمریکای لاتین، مردم جملات رهبر فرزانه انقلاب را تحلیل می کنند و از ایشان درس می گیرند.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اسلام واقعی را در سراسر جهان عرضه کرد و ما مسلمانان را بیدار کردیم.
ربانی احیای دین در سراسر جهان را مهمترین ویژگی انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار کرد: علمای بزرگ ما در دهه های گذشته تلاش می کردند به شبه افکنی کمونیست ها در دانشگاه ها پاسخ دهند ولی امروز دیگر کسی از استالین، لنین و مارکس حرف نمی زند زیرا کمونیست به وسیله انقلاب اسلامی به موزه تاریخ سپرده شد.
وی با بیان این که غرب از جهل جهانی استفاده می کند بنابراین ما باید نسبت به تبلیغ دین اهتمام بیشتری داشته باشیم، تصریح کرد: کانال های تلویزیونی، رادیوها و روزنامه ها در سراسر دنیا در مورد دین صحبت می کنند ولی قبل از انقلاب اسلامی این رسانه ها وجود نداشتند.
عضو شورای مدیریت جامعه المصطفی تاسیس هزاران فرقه انحرافی در سراسر جهان را مهمترین راهبرد دشمنان برای کنترل کردن جامعه بیان کرد.
اقبال کاتولیک های آمریکای لاتین به تشیع
یک جوان تازه مسلمان شده از کشور السالوادور نیز در این آیین گفت: جوانان آمریکای لاتین که به طور عمده کاتولیک هستند، با مطالعه عمیق اسلام و قرآن گرایش زیادی به مکتب شیعه دارند.
وی که پس گرایش به مذهب شیعه نام بلال را برگزیده است، اظهار کرد: کشورهای آمریکای لاتین با مشکلات زیادی همراه بودند و در آنها جنگ های زیادی رخ می داد.
وی با ابراز تاسف از این که مسیحیت کاتولیک از طریق جنگ، قتل و غارت بر مردم آمریکای لاتین تحمیل شده است، تصریح کرد: سال ها بعد، استعمارگران تمام فرهنگ و تمدن منطقه آمریکای لاتین را نابود و مردم را از خدا و فرهنگ جدا نموده و آنها را به کمونیسم و بی خدایی دعوت کردند و در ظلمت بسیار شدید قرار دادند.
بلال با بیان این که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران خورشید اسلام در آمریکای لاتین ظاهر شد، تصریح کرد: بسیاری از مردم کشورهای لاتین از طریق جهاد حضرت امام خمینی(ره) دین و اسلام واقعی را شناختند.
این جوان تازه مسلمان شده که برای آموزش تبلیغ دین اسلام در قم به سر می برد، تاکید کرد: در سال 1983 میلادی بذرهای اسلام اهل بیت(ع) در آمریکای لاتین به ویژه آرژانتین ریخته شد.
وی ادامه داد: بعد از این که برنامه های تبلیغی در آمریکای لاتین آغاز شد، کشوری نیست که بدون شیعه و مرکز اسلامی و مرکز اهل بیت و پیامبر اسلام باشد.
وی با بیان این که تبلیغ دین اسلام در آمریکای لاتین بسیاری از جوانان را از تاریکی بیرون آورد، تاکید کرد: اکنون از همه کشورهای آمریکای لاتین طلبه داریم که از این چشمه ناب محمدی(ص) استفاده می کنند.
بلال، مطالعه دقیق اسلام و قرآن را عامل مسلمان شدن خود دانست و ابراز خوشنودی کرد: با تبلیغ دین اسلام و ترجمه و چاپ کتاب های متعدد در آمریکای لاتین ما اسلام را قبول کردیم و شیعه شدیم.
وی ادامه داد: من اسلام و قرآن را به طور دقیق مطالعه کردم و بعد از این که اسلام در قلبم جای گرفت، این دین الهی را قبول کردم و به یقین رسیدم که مکتب اهل بیت است که انسان را سعادتمند می کند.
وی در مورد توجیه خانواده اش برای گرویدن به اسلام گفت: قبل از این که به خانواده ام بگویم اسلام یعنی چه و می خواهم مسلمان شوم، سعی کردم به آنها بگویم یک مذهب جهادی و انقلابی وجود دارد که می خواهم به شما معرفی کنم و آنها را آماده کردم.
بلال افزود: الان نه تنها خودم مسلمان هستم بلکه بسیاری از اقوام من هم در حال گرویدن به دین اسلام هستند؛ دو برادر من مسلمان شدند و یکی از آنها می خواهد به قم بیاید و طلبه شود.
وی ادامه داد: بسیاری از اقوام هم به من گفتند وقتی از قم برگشتم برای آنها از اسلام بگویم که نه تنها مسلمان شوند بلکه به قم بیایند و درس بخوانند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما