تاریخ انتشار :

بزرگداشتي با عنوان پنجمين درحاشیه سالگرد شهادت ادواردو آنيلي

 طوماری خطاب به کوفی عنان درباره‌ی ادواردو آنیلی

تجمعی از سوی بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی فارغ التحصیلان ایتالیا به مناسبت پنجمین سالگرد ادواردو آنیلی در مقابل سفارت ایتالیا در تهران برگزار شد.

 ادواردو
به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )، تجمعی از سوی بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی فارغ التحصیلان ایتالیا به مناسبت پنجمین سالگرد ادواردو آنیلی در مقابل سفارت ایتالیا در تهران برگزار شد.تجمع‌کنندگان که شمع‌هایی به خاطر ادواردو روشن کرده بودند و در دست داشتند، پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.در این تجمع، تجمع کنندگان شعارهایی سر می‌دادند از جمله: مرگ بر سه کشور صهیونیست، آمریکا، انگلیس و اسرائیل. اسرائیل ننگت باد. الله اکبر. لا اله الاالله.

بیانیه‌ی «ستاد برگزاری سالگرد شهادت ادواردو آنیلی» نیز به این شرح قرائت شد: ۱۵ نوامبر ادواردو آنیلی به دست عوامل صهیونیسم به قتل رسید. او از سال ۱۹۷۴ مسلمان بود یعنی ۴ سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران وقتی ۲۰ سال داشت در آمریکا دانشجو بود.
اسلام، مسیحیت و یهودیت را به عنوان مذاهب الهی به رسمیت می‌شناسد به حضرت مسیح و موسی که سلام خدا بر آنها باد به عنوان پیامران بزرگ الهی، اعتقاد دارد همان‌طور که حضرت محمد (صلی الله علیه وآله) را به عنوان پیامبر می‌شناسد. ادوارد آنیلی با مطالعه‌ی قرآن کتاب خدا ماسلمان شد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در مورد تشیع مطالعه کرد و مسلمان شیعه شد. او در سال ۱۹۸۱ با امام خمینی دیدار داشت و سفرهای متعددی به ایران نمود و در اواخر تصمیم گرفته بود به ایران بیاید و در قم شهر مقدس شیعیان ایران تحصیل کند که صهیونیست‌ها او را کشتند و آن را خودکشی جلوه دادند. بدین طریق با مرگ او ثروتی که باید به او تعلق می‌گرفت به خواهرش رسید که طبیعتا از طریق او به فرزندانش خواهد رسید که تعدادی از فرزندان او از شوهر اولش الن الکان هستند که یهودی صهیونیست طرفدار اسلاییل است. ثروت ادواردو که به دست یهودی‌ها افتاد و مخالفت صهیونیست‌ها که این ثروت به دست یک مسلمان ایتالیایی بیفتد، همگی انگیزه‌های قوی‌ای برای این قتل هستند، علاوه بر آن مرگ جیوانلی پسرعموی مسیحی ادوارد فرزند انورتو راه را باز کرد برای این‌که مدیریت شرکت‌های متعلق به خانواده آنیلی که می‌توانست برای ده‌ها سال در دست همین پسرعموی مسیحی ادوارد باقی بماند آن هم به دست الکان یهودی بیفتد. بنابراین لازم است که یک بررسی دقیق در مورد مرگ پسرعموی ادوارد صورت بگیرد، مرگی که می‌تواند یک توطئه‌ی صهیونسیتی باشد. باید از زندگی خواهرزاده‌های ادواردو آنهای که از شوهر مسیحی هستند مراقبت کرد زیرا با مرگ هریک از آنها سهم ارث فرزندان یهودی او افزایش پیدا خواهد کرد. به هر حال لازم است یادآوری شود که خود ادواردو هم اعلام کرده بود که صهیونیست‌ها اجازه نخواهند داد که ثروت و مدیریت به دست او بیفتد و او را به قتل خواهند رساند اما نخواهند گفت که ادواردو به قتل رسیده بلکه آن را به عنوان مرگ ناشی از مریضی یا خودکشی جلوه خواهند داد (این عین اظهارات ادواردو است) او می‌گفت آلن الکان شخص نفوذ کرده در خانواده‌ی آنیلی است و از جانب او به عنوان فردی که با صهیونیست‌ها و رژیم اسراییل در ارتباط است نگران زندگی خودش بود. شکی نسیت که نفوذ مدیریت کمپانی خانواده‌ی آنیلی در تمامی بخش‌های ایتالیا قابل انکار نیست. بنابراین بعد از مدیریت الکان‌ها بر کمپانی‌های فوق‌الذکر، نفوذ صهیونیست‌ها در ایتالیای کاتولیک به شدت افزایش پیدا کرد.

در بخشی دیگر از این بیانیه امده است: امروز دانشجویان و تظاهرکنندگان ایرانی موارد زیرا را از مقامات رسمی ایتالیا خواسته‌اند و پی‌گیر این تقاضا از جانب مردم مسلمان ایران در سفارت ایتالیا خواهند بود:

۱- بازگشایی یک تحقیق جدی در مورد ادواردو و بررسی این‌که: الف – اگر ثابت شود که او مسلمان بوده باید به عنوان یک مسلمان مورد احترام قرار بگیرد و پیکر او در یک قبرستان مسلمانان به خاک سپرده شود. ب – بررسی این‌که آیا او کشته شده یا خودکشی کرده و اگر کشته شده چه افراد و سازمان‌هایی مسوول مرگ او هستند و مجازات آنها بر اساس قوانین داخلی ایتالیا که این تحقیق باید به دور از نفوذ خانواده‌ی آنیلی‌ها و صهیونیست‌ها صورت گیرد.

۲- پیدا کردن اسناد و مدارک مربوط به قتل او و در اختیار افکار عمومی قرار دادن آن هرچند که خانواده‌ی او این تقاضا را نداشته باشند.

۳- در دست قرار دادن کپی فیلم حضور ادواردو در برنامه‌ی تلویزیونی یکی از شبکه‌های ایتالیا در برنامه‌ی «ایران و امام خمینی» که در آن ادواردو (به همراه آقای ایگورمن) شرکت کرده بود.

۴- بررسی برای اطلاع از این‌که چرا آژانس خبری آنسا و هم‌چنین سفارت ایتالیا اطلاع‌رسانی در مورد ادواردو را در ایتالیا در طول این پنج سال علی‌رغم این‌که فیلم مستند ادواردو در تلویزیون ایران پخش شده سانسور کردند.

۵- از مقامات ایتالیا خواستاریم توضیح دهند که چرا آن‌چه در این پنج سال از ادواردو در ایران و مجامع دانشجویی در میان اقشار مختلف ایرانیان و دنیای اسلام مطرح است را به طور کامل در رسانه‌های ایتالیا سانسور کرده‌اند و در مورد نقش خانواده‌ی آنیلی در این سانسور، مردم ایتالیا را آگاه نمایند.

۶- به چه دلیلی ایتالیای کاتولیک در کشور مسلمان ایران یک نماینده‌ی یهودی در سفارت کشورش منصوب می‌کند.

۷- چرا پلیس ایتالیا گروه تلویزیونی ایران راکه سه سال پیش در مورد ادواردو تحقیق می‌کردند زندانی و اخراج کرد و به دروغ آنها را تروریست معرفی کرد و بعد از یک محاکمه‌ی غیرمنصفانه به عدم ورود به ایتالیا و اروپا محکوم کردند بدون این که بدانند به چه اتهامی متهم هستند که بتوانند از خود دفاع کنند. و در آخر از مسوولان ایتالیا می‌خواهیم که برای روزنامه‌نگاران و گروه تلویزیونی ایرانی در مورد تولید مستند ادواردو در ایتالیا مجوز صادر کنند. در آخر به مسلمانان بیدار جهان اعلام می‌کنیم که ادواردو را شهید کردند چون او یک مسلمان بود. صهیونیست‌ها یگانه مانع گسترش سلطه‌ی خود در جهان را مقاومت مکتبی مسلمانان می‌دانند و بر ماست که با اتکال به خداوند بزرگ تا پای جان از آرمان‌های بلند اسلام دفاع کنیم و جهانیان بدانند که آینده از آن متقین درگاه خداوند است.

همچنین در این تجمع در مقابل سفارت ایتالیا، تجمع‌کنندگان طوماری را خطاب به «کوفی عنان» دبیر کل سازمان ملل متحد امضا کردند که در آن نوشته شده بود: بر اساس شواهد و قرائن و مدرک مسلم موجود، آقای ادواردو آنیلی فرزند رییس کمپانی فیات ایتالیا در جوانی به اسلام گرویده و همواره بر دین اسلام پایبند بوده است. به همین لحاظ نیز توسط خانواده‌اش منزوی شده و تحت فشار‌های زیادی قرار گرفته است. شاهدان عینی به نقل از خود ادواردو نقل کرد‌ه‌اند که او صهیونیست‌ها را عامل توطئه علیه جان خویش می‌دانست و بیم آن را داشت که آن‌ها او را به قتل برسانند و آن را به خودکشی، سانحه یا بیماری نسبت دهند، زیرا صهیونیست‌ها تحمل انتقال آن همه ثروت به یک فرد مسلمان را نداشتند. این نکته از این جهت نیز قابل توجه است که با شهادت ادواردو که در تاریخ ۱۵ سپتامبر ۲۰۰۰ رخ داد و خودکشی جلوه داده شد، سهمی که باید از ارث پدر به او می‌رسید به خواهرش رسید. شوهر اول خواهر ادواردو یک یهودی صهیونیست بوده و لذا سهم ادواردو در آینده به فرزندان خواهر ادواردو خواهد رسید که نیمی از آنان یهودی هستند و در حقیقت مدیریت فیات در آینده بر عهده‌ی آنان خواهد بود. در حقیقت با شهادت ادواردو یک کودتای اقتصادی رخ می‌دهد و فیات در آینده از مدیرت مسیحی‌ها خارج شده و نه تنها به دست ادواردوی مسلمان نرسید بلکه به یهودیان صهیونیست منتقل خواهد شد. ما امضاء کنندگان زیر تقاضا داریم موضوع ادوار و احتمال قتل او به دلیل عقاید مذهبیش مورد بررسی نمایندگان سازمان ملل متحد، به ویژه کمیسیون حقوق بشر آن سازمان قرار گیرد. همچنین خواستار فراهم شدن زمینه‌ی دفن جسد او در قبرستان مسلمانان هستیم. او اکنون در یک کلیسا به عنوان یک مسیحی دفن شده است و امکان حضور مسلمانان نیز بر مزار او وجود ندارد. به پیوست یک حلقه فیلم مستند ادواردو و تصویر دستخط او به ایتالیایی و انگلیسی که نشان دهنده‌ی مسلمان بودن اوست تقدیم می‌گردد. ضمنا این نکته نیز قابل توجه است که پلیس ایتالیا و نیز دستگاه قضایی ایتالیا برای جلوگیری از تولید این فیلم، در میانه‌ی راه، گروه تهیه کننده‌ی فیلم را دستگیر و با وارد آوردن اتهام واهی تروریسم، گروه را بدون اطلاع و امکان دفاع از خود محکوم و از ایتالیا اخراج و به مدت پنج سال به کل اروپا ممنوع‌الورود می‌کند. این اتهام بی اساس لطمه‌ای به حیثیت و اعتبار خبرنگاران و هنرمندان مذکور بوده و کذب محض است و با حقوق بشر مغایرت دارد. لذا بدین وسیله خواستار رسیدگی به این اقدام ایتالیا و لغو احکام مورد اشاره و عذرخواهی ایتالیا از گروه مذکور و جبران لطمات وارد به گروه تولید کننده‌ی فیلم مذکور هستیم. امید است که شاهد اقدام سریع و موثر سازمان ملل متحد در این ارتباط باشیم. موجب تشکر است افکار عمومی را از نتایج تحقیقات و اقدامات خویش مطلع فرمایید.

انجمن اسلامی فارغ التحصیلان ایتالیا نیز در این تجمع بیانیه‌ی خود را قرائت کردند.

بزرگداشتی با عنوان پنجمین سالگرد شهادت ادواردو آنیلی در تالار فردوسی دانشکده‌ی ادبیات دانشگاه تهران برگزار شده بود.

منبع: ایسنا ۲۰۰۵

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار