تاریخ انتشار :

ربیعه ام تورعلی

زنان مسلمان از نقش زنان ایرانی در دفاع مقدس الگو بگیرند

وی در ادامه تصریح کرد: نقش زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس غیر قابل انکار است. امام خمینی(ره) درباره نقش زنان در انقلاب و دفاع مقدس می‌گوید: مردان تظاهرات کردند و به خاطر وجود زنان در انقلاب و زنان ایران جزء موسسین انقلاب اسلامی هستند.

thum-8167b978fb3def77c09-lar4_152969

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )، «خانم ربیعه ام تورعلی» طلبه جامعه المصطفی از کشور تانزانیا به بیان نقش زنان در بیداری اسلامی پرداخت.

، ربیعه ام تورعلی با توجه به نقش مهم و انکارناپذیر زنان در دفاع مقدس خاطر نشان کرد: زنان در همه دنیا و در کشورهای بیداری اسلامی در جهان می‌توانند درس عبرت و الگو پذیری را از اینان یاد بگیرند.

وی با اشاره به نقش زنان در بیداری اسلامی گفت: ما در زبان انگلیسی ضرب المثلی داریم که می‌گویند وقتی مرد موفقی می‌بینیم کنار آن مرد زنی وجود دارد. وقتی به تاریخ اسلام هم نگاه می‌کنیم شخصیتی همچون حضرت خدیجه(س) هست که از نظر مالی به پیامبر(ص) کمک می‌کرد تا اینکه اسلام پیشرفت کند. شخصیتی دیگر همچون حضرت زهرا(س) هست که با تمام وجودش در کنار حضرت علی(ع) و دفاع از دین مظلوم ایستاد و این دفاع او فراموش نشدنی بوده است.

ربیعه ام تورعلی افزود: در تاریخ اسلام و به خصوص در انقلاب اسلامی تعداد زیادی از زنان برای به دست آوردن آزادی و استقلال جمهوری اسلامی در مبارزات شرکت می‌کردند. قرآن هم می‌فرماید: بیعت به معنای اطاعت از پیامبر است که باید در امور دوری از سرپیچی از دستور تا فرمانبرداری باشد.

 امام(ره) همچنین می‌گویند: مردان جرات خود را از زنان گرفتند. و این ملت همیشه مدیون جرأت زنان ما است.

این طلبه جامعهالمصطفی افزود: تفاوت بین انقلاب ایران با انقلاب‌های دیگر در نقش زنان، در آن است. شهید مطهری می‌گوید: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی زنان ایران وارد عرصه های کسب علم و معرفت شدند و در زمینه مخالفت با کار و تفکر استعمارگر که زنان را وسیله ای برای مرد قرار داده بود وارد صحنه شدند. نتیجه این مطلب این است که با توجه به نقش مهم و انکارناپذیر زنان در دفاع مقدس، زنان در همه دنیا و در کشورهای بیداری اسلامی در جهان می‌توانند درس عبرت و الگو پذیری را از اینان یاد بگیرند.

منبع: مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعهالمصطفی

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار