تاریخ انتشار :

لوکاس برانک

تازه مسلمان امریکایی / گمشده‌ام را در امام حسین (علیه السلام)یافتم

لوکاس برانک مستبصر آمریکایی اهل ایالت کالیفرنیا گفت: پس از آنکه با امام حسین (علیه السلام) آشنا شدم، دیگر تمایلی به مطالعه درباره فهم دیگران از اسلام نداشتم.

 لوکاس برانک مستبصر آمریکایی
  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )،لوکاس برانک مستبصر آمریکایی اهل ایالت کالیفورنیا پس از تشرف به حرم امیرالمومنین علی (علیه السلام) گفت: این اولین بار است که پس از مستبصر شدن به زیارت مرقد مطهر علوی مشرف می شوم و از اینکه در آستان امیر انسانیت و عدالت امام علی(ع) ایستاده ام، بسیار خوشحالم. هنگام ورود به حرم مطهر نمی توانستم قدم بردارم، قدم هایم سنگین و ضربان قلبم تند شد و زانوهایم لرزید اما پس از خواندن زیارتنامه و وارد شدن به مرقد مطهر احساس راحتی و آرامش کردم.
 لوکاس برانک مستبصر آمریکایی

نخستین جرقه های آشنایی با اسلام

لوکاس برانک درباره چگونگی مسلمان و شیعه شدن خود می گوید: مسلمان شدن من از تابستان ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۸ میلادی طول کشید. اولین باری که با یک مسلمان دیدار کردم در یک مدرسه کاتولیکی تابستانه بود و من در آن زمان یازده سال داشتم. دوست من پاکستانی بود و من نمی دانستم او مسلمان است و بعدها در گفتگو با او متوجه شدم که وی مسلمان است.پس از آن رفته رفته به سمت دوست خود جذب شدم و گویی شمعی در درون من روشن شده بود، به گونه ای که از بیان آن ناتوانم.

با اینکه من هیچ ترسی از غریبه ها نداشتم و هیچ گونه دشمنی و نفرتی از اسلام نداشتم، اما باز هم هیچ تحقیقی درباره اسلام انجام ندادم تا اینکه به دبیرستان رفتم و آن شمع همچنان در وجود من روشن بود. هنگامی که اتفاقات ۱۱ سپتامبر رخ داد من می دانستم که این عملیات تروریستی نمی تواند به اسلام مربوط باشد و از قبل می دانستم که هر انسانی با صرف نظر از قومیت، نژاد و دین خود ممکن است دست به وحشی گری بزند.

 لوکاس برانک مستبصر آمریکایی

وی ادامه داد: در سال ۲۰۰۵ میلادی به دنبال الگویی برای اقتدا می گشتم و در آن زمان تمایل شدیدی به عدالت داشتم. تصور من این بود که خداوند در طول تاریخ افرادی را برای رساندن پیام خویش به انسان ها برگزیده و بر این باور بودم که اسلام، مسیحیت و یهود هر سه یک پیام دارند، زیرا تمام این ادیان انسان ها را به خدای واحد دعوت می کنند و پیامبران و کتاب های این ادیان نیز همگی آسمانی هستند. در آن زمان به دنبال این بودم که حکمت را از هر منبعی فرا گیرم و الگویی برای یادگیری بیابم و همیشه به دنبال این بودم تا روزی مسلمان شوم و منتظر آن روز بودم.

111111114

الگو و گمشده خود را در امام حسین(ع) یافتم

لوکاس برانک اظهار داشت: اولین کتابی که درباره اسلام خواندم کتاب “فی خطی النبی” در ۲۰۰۷ بود و پس از آن کتاب “نهضه الشیعه” بود. پس از آنکه در مطالعاتم با امام حسین (علیه السلام)آشنا شدم، دیگر تمایلی به مطالعه درباره فهم دیگران از اسلام نداشتم.

من حتی قبل از اینکه با امام علی(ع) آشنا شوم با امام حسین(ع) آشنا شده بودم. لذا الگو و گمشده خود را در امام حسین (علیه السلام) یافتم. در گذشته تعالیم مسیح در انجیل را دوست داشتم، اما احساس می کردم این تعالیم کامل نیست و به دنبال نوعی توازن میان پرهیز از خشونت و مقاومت مسلحانه در برابر ظلم بودم و این توازن را جز در امام حسین(ع) نیافتم و سپس از طریق حسین (علیه السلام) بود که با پیامبر(ص) نیز آشنا شدم.

 لوکاس برانک مستبصر آمریکایی

وی بیان داشت: در آغاز سال ۲۰۰۸ میلادی هنگامی که در ترم دوم دانشکده فرنسو بودم با شیخ ثائر البغدادی در کلاس تاریخ جهان آشنا شدم و هنگامی که برای اولین بار با او دیدار کردم، از او پرسیدم از چه کشوری است شیعه است یا سنی؟ در آن زمان بود که دانستم به زودی مسلمان می شوم. و چندی بعد شهادتین خود را در منزل یکی از روحانیون و در حضور وی و همسرش در فاصله میان عاشورا و اربعین گفتم.

4422255

 لوکاس برانک مستبصر آمریکایی

اشتراک گذاری :


  1. محمدی گفت:

    با آرزوی موفقیت و سلامتی برای تمامی مسلمانان حقیقی و پیروان واقعی دین اسلام ناب محمدی در سراسر عالم هستی و نیز نابودی تمامی کفار، منافقین سعودی و وهابی

  2. تائب گفت:

    بندگیت مبارک

  3. ز. گفت:

    در راه راست پایدار باشی.برای ما هم دعا کن

آخرین اخبار