تاریخ انتشار :

پدر شهید احمدی روشن:

کلید موفقیت من در تربیت مصطفی، لقمه حلال بود + تصاویر

پدر شهید مصطفی احمدی روشن با اشاره به گرایش جوانان به رشته فیزیک هسته ای، گفت: شهادت احمدی روشن بیداری و حماسه ای برای جوانان بود.

پدر شهید احمدی روشن

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )،  به نقل از روابط عمومی شهرک معارفی بهشت بانو، … احمدی روشن در ارتباط با شخصیت دانشمند هسته ای، شهید مصطفی احمدی روشن اظهار داشت: مصطفی ویژگی های بسیاری داشت و با این ویژگی ها، مستحق این لطف خداوند و مردم ایران شد.

وی خاطرنشان کرد: احترام بیش از حدی که وی برای پدر و مادر داشت، ولایتمداری برای رهبر معظم انقلاب، و بسیاری دیگر از ویژگی ها، از جمله این موارد بوده است.

احمدی روشن گفت: ما در زندگی شخصی و خانوادگی خودمان، ویژگی ها، باید ها و نبایدهایی داریم و این باید ها و نبایدها را باید اول خودمان انجام دهیم.

پدر شهید هسته ای افزود: اولین مسئله ای که باعث می شود بچه های ما به طرف راه راست هدایت شوند، این است که ما لقمه حلال در سفره بگذاریم.

وی تاکید کرد: لقمه حلال نقش مهمی را در تربیت فرزند بازی می کند، موضوع بعدی عمل ماست، وقتی بچه های ما می بینند که سر ساعت بلند می شویم و نماز می خوانیم، چنین چیزی را الگو می گیرند.

وی ادامه داد: ما هرگز فرزندان را با زور برای نماز بلند نمی کردیم و الان هم بیشتر اوقات نمازشان را سروقت می خوانند.

احمدی روشن خاطرنشان کرد: در ضمن خدمت در سایت هسته ای نطنز، از انگلیس برای مصطفی دعوت نامه آمده بود که تحصیلاتش را در این کشور ادامه دهد.

پدر شهید احمدی روشن

پدر شهید هسته ای اذعان داشت: این یک دعوت رسمی بود اما مصطفی اعتقادش بر این بود که من در ایران به دنیا آمدم و باید در این کشور به مردم خدمت کنم و در ایران هم باید از دنیا بروم.

وی عنوان کرد: همچنین به او پیشنهاد شده بود که سوای انرژی هسته ای ایران در جاهای دیگر خدمت کند و چندین برابر به وی حقوق دهند اما ایشان قبول نکردند.

وی تصریح کرد: مصطفی به پول و مقام و چنین مواردی اصلا فکر نمی کرد، و تنها به فکر خدمت به مردم بود.

احمدی روشن گفت: در یک دوره ۱۲ روزه به صورت شبانه روزی و بدون استراحت به دلیلی اینکه به دولت و رهبری قول داده بودند که غنی سازی را انجام دهند فعالیت کردند.

وی خاطرنشان کرد: آنها به دلیل اینکه حرفشان روی زمین نماند به صورت جدی کار کردند و تلاش کردند تا این کار محقق شود و به لطف حق تعالی غنی سازی انجام شد.

پدر شهید هسته ای ادامه داد: در آن مدت ما ۵ هزار سانتریفیوژ بیشتر نداشتیم و این میزان جوابگوی نیاز کشور ما نبود.

احمدی روشن گفت: به همین دلیل وی غنی سازی را رها کرد و به سمت تامین قطعات سانتریفیوژ رفت و تعداد ۵ هزار دستگاه را به ۱۹ هزار دستگاه ارتقا داد که کار بی بدیلی به حساب می آید.

وی گفت: اما استکبار جهانی بعد از اینکه فهمید این کار، کار مصطفی است، ایشان را در لیست سیاه قرار داد و از آن موقع شهادت مصطفی رقم خورد.

پدر شهید هسته ای در ارتباط با شخصیت شهید قشقایی گفت: اگر شهید بزرگوار، شهید قشقایی نبود، یک طرف کار مصطفی لنگ بود، دلیل این موضوع هم این بود که آقای قشقایی همیشه هرجایی که می رفت با مصطفی بود و معلوم نمی شد که مصطفی راننده رضا قشقایی است یا ایشان برادر بزرگ و یار همیشه مصطفی است.

وی تاکید کرد: من فراموش نمی کنم که یک ساعت زودتر از مصطفی باید این شهید بزرگوار از خواب بیدار شود و یک مسیر از شاه عبدالعظیم را طی کند تا به حدود خیابان دولت برسد تا مصطفی را بردارد و یک مسیر بیش از ۳۰۰ کیلومتر را طی کنند تا به سایت هسته ای نطنز بروند.

وی افزود: واقعا این شهید بزرگوار زحمات بسیاری را در کنار مصطفی متحمل شد و لایق چنین جایگاهی بود.

پدر شهید احمدی روشن

وی در ارتباط با ترور کننده مصطفی، گفت: آن شخص را به ما نشان ندادند و ما هم این را نمی خواستیم که چنین اتفاقی بیفتد چون این زخمی که او به ما زد بسیار بزرگ بود.

احمدی روشن گفت: اگر خودم لیاقت پیدا کنم که یک روزی امر بر این باشد که به عنوان جفت کننده کفش آقا و یا نظافت چی منزل ایشان شوم، برای من افتخار است.

پدر شهید هسته ای خاطرنشان کرد: اما یک وقتی انسان نوکری کسی را می کند که در دنیا منفورتر از وی وجود ندارد، واقعیت این است که این چنین افرادی در دنیا و آخرت ضرر کرده اند.

وی افزود: این که مقام معظم رهبری می فرمایند از استکبار آبی برای ما گرم نمی شود برای همین است، یک بار چوب استکبار را در موضوع هسته ای خوردیم و امیدواریم که برای دومین بار این چوب را نخوریم.

احمدی روشن عنوان کرد: حضرت آقا در ارتباط با شهدا فرمودند که آنها به مانند یک شیشه عطر هستند و تا زمانی که درب آن باز نشده شما نمی دانید که این عطر چه بویی دارد، اما وقتی درب شیشه باز شود و بوی آن مجلس را پر کند، هیچ کسی نمی تواند بو را کنترل کرده و دوباره به درون شیشه باز گردانند.

وی تصریح کرد: شهدا هم به همین صورت هستند و وقتی به شهادت می رسند، ویژگی هایشان توسط دوستان و آشنایان به همه معرفی می شود.

وی تاکید کرد: مصطفی هرگز برخوردی نداشت که سبب تکدر خاطر ما شود و با وجود اینکه می دانست همیشه تحت کنترل استکبار است و تهدید با وی است، هیچ وقت به خانواده چنین موضوعی را انتقال نمی داد.

احمدی روشن گفت: مصطفی در هفته چهار تا پنج ساعت با ما بود و ما فکر می کردیم که در این چندساعت، در بهشت زندگی می کنیم.

وی تصریح کرد: وقتی متخصصان هسته ای کشور به شهادت رسیدند، چند هزار نفر از دانشجویان کشور تقاضای تغییر رشته به رشته فیزیک هسته ای داشتند.

وی عنوان کرد: این مسئله نشان دهنده چند موضوع است که اولین موضوع آن، توجه به ظرفیت جوانان و نوجوانان است، ما باید قدر این ظرفیت را بدانیم.

احمدی روشن گفت: این یک شعار تنها نبود، بلکه با یک شعار توام با شعور بود، یعنی ضمن اینکه گفتند ما می خواهیم تقاضای تغییر رشته کنیم، این کار را پیگیری کردند تا به سرانجام برسد.

وی گفت: این کار یک بیداری و حماسه برای قشر جوان و نوجوان ما بود، منهای این مسئله، طومارهای چندین متری بود که برای خانواده شهید احمدی روشن و قشقایی فرستادند که ما رهرو راه این دو شهید هستیم.

پدر شهید احمدی روشن

پدر شهید هسته ای خاطرنشان کرد: این واقعیت یک حماسه بزرگ است، یک خبر به دشمنان ما بود که اگر شهدای ما را به شهادت می رسانید، جوانان ما هستند که پا عقب نمی گذارند.

وی در ارتباط با شهادت شهیدان احمدی روشن و قشقایی، گفت: مادر شهید به قدری به مصطفی علاقه مند بود که دست کم در ۲۴ ساعت باید چند بار با وی صحبت کند.

احمدی روشن گفت: آن روز هم در ساعت ۸ و تقریبا ۱۲ دقیقه صبح بود و با وی به صورت رمزی صحبت می کردیم که اینجایی یا آنجا، اینجا یعنی تهران و آنجا یعنی نطنز و ایشان علی رغم اینکه باید نطنز می بودند، آن روز در تهران به سر می بردند.

پدر شهید هسته ای خاطرنشان کرد: قرار بود آن روز ساعت ۱۱ به محل کارش برویم، اما چند دقیقه بعد به محض اینکه رابطه تلفنی با ما قطع کرد، ساعت ۸ و ۱۹ دقیقه و ۳۱ ثانیه ایشان ترور شدند.

وی بیان کرد: به این واسطه است که من امیدوار به عمر خودم نیستم و تاکید می کنم اگر حرفی میزنیم، بگوییم انشاالله که مشکلی ایجاد نشود.

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار