ورا وريناك
اولین زن مسلمان که در اوکراین حافظ کل قرآن شد

و موفق شده است تا مادر خود و چهار خواهر و برادرش را به اسلام دعوت کند. با ایمان و اعتقادی که دارد می‌خواهد این منبع ارزشمند الهام بخش یعنی قرآن را به جوانان غیرمسلمان معرفی کند و این‌که چقدر حفظ ایات قرآن و یادگیری مفاهیم آن می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای بر یادگیری امور و تقویت حافظه داشته باشد و این زن مسلمان اخیرا کلاس‌هایی برای آموزش و یادگیری و حفظ قرآن برگزار کرده است

Vater Mark

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )،    «ورا وریناک»  که چندسال پیش مسلمان شد او بعد از تشرف به اسلام شروع به خواندن و آموزش قرآن کرد و با صبر و حوصله تلاش نمود تا مفاهیم قرآن را یاد بگیرد و تا این‌که موفق شد تمام قرآن را حفظ کند. ورا با شور و شوق و علاقه زیاد مشغول آموزش زبان و ادبیات عربی شد  او با استفاده از ترجمه سوره‌های قرآنی توانست مفاهیم آنها را درک کند و در ذهن بسپارد. این زن جوان مسلمان رمز موفقیت خود را پشتکار و قدرت اراده دانست که  در طول زمان  به آن دست یافت

ورا وریناک می‌گوید: من وقتی شروع به یادگیری زبان عربی کردم خیلی دوست داشتم تا معانی و مفاهیم  ترجمه آیات  را بهتر بدانم و درک کنم. یک الجزایری به ن گفت این کار زمان زیادی می‌برد ولی من این کار را انجام دادم به طوری که درس دانشگاه و زندگی همسر و مادر هیچکدام مانع یادگیری قرآن من نشد تا تسلیم شوم و دست بکشم سعی کردم به تدریج و کم کم زبان عربی را یاد بگیرم.

او می‌گوید: پس از یادگیری زبان عربی. مرکز فرهنگی اسلامی به من برنامه‌ای داد تا بتوانم به کمک آن قرآن را حفظ کنم  و سرانجام موفق شدم پس از نه ماه قرآن را حفظ کنم و حالا سعی دادم تا دانش و تجربه خود را به دیگران منتقل نمایم.

رویای این زن مسلمان اوکراینی به تحقق پیوست و توانست با توقیت روحیه معنوی آنچه که سخت و غیرممکن به نظر می‌رسید را  با شور و شوق و فدا کاری زیاد عملی کند. او حالا قصد دارد به عنوان یک مسلمان پیام واقعی اسلام را را از طریق قران به جهانیان برساند تا بدانند تمام اخبار و اطلاعات بدی که درباره اسلام می‌دهند غلط  است.

او موفق شده است تا مادر خود و چهار خواهر و برادرش را به اسلام دعوت کند. با ایمان و اعتقادی که دارد می‌خواهد این منبع ارزشمند الهام بخش یعنی قرآن را به جوانان غیرمسلمان معرفی کند و این‌که چقدر حفظ ایات قرآن و یادگیری مفاهیم آن می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای بر یادگیری امور و تقویت حافظه داشته باشد و این زن مسلمان اخیرا کلاس‌هایی برای آموزش و یادگیری و حفظ قرآن برگزار کرده است.

مترجم: معصومه طاهری

  منبع  oumma.com

 

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما