تاریخ انتشار :

شيعيان در گامبيا

مبلغین بایددر راستای ترویج مکتب اهل بیت(ع)شیوه اهل بیت(ع) را سر لوحه کار خود قرار دهند

در سال ۲۰۰۲ برای اولین بار مذهب تشیع به عنوان یکی از مذاهب اسلامی در گامبیا رسمی شد و در آن زمان بود که جامعه شیعه گامبیا تصمیم به اعزام و پرورش مبلغ گرفت و جامعه المصطفی(ص) همان مکانی بود که

ImageThumb2

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )، مبلغ جامعه المصطفی(ص) مشهد افزود: با این وجود فرصت ما برای تبلیغ دو گونه است، زمانی که در ماه های شعبان و رمضان برای تبلیغ اعزام می شویم با مبلغین وهابی ملاقات می کنیم و در این ملاقات به بحث و مناظره می پردازیم و تقریب ادیان و مذاهب صورت می گیرد و درست است که آنها از نظر نیرو و کمیت از ما جلوتر هستند اما از لحاظ سطح علمی و کیفیت این ما هستیم که بر آنها برتری داریم. وی افزود: وهابیها حدود ۳۰ سال است که فعالیت فرقه ای می کنند و این افراد به علت ارتباطات گسترده با آمریکا قدرت گرفتند و پس از اینکه تعدادشان گسترش یافت وهابیت را به عنوان مذهب رسمی اعلام کردند و تقریبا کل مردم دنیا به این فرقه گرویدند در حالی که قبل از این ۳۰ سال مردم بر مکتب مالکی بوده اند که بسیار به مکتب اهل بیت(ع) نزدیک است.

دابو خاطر نشان کرد: در سال ۲۰۰۲ برای اولین بار مذهب تشیع به عنوان یکی از مذاهب اسلامی در گامبیا رسمی شد و در آن زمان بود که جامعه شیعه گامبیا تصمیم به اعزام و پرورش مبلغ گرفت و جامعه المصطفی(ص) همان مکانی بود که که یک مبلغ برای تجهیز به آن نیاز داشت و امروزه به برکت فعالیتهای چشمگیری که در کشور ایران و به ویژه جامعه المصطفی(ص) در جهت پروش و اعزام مبلغین صورت گرفته است مکتب اهل بیت(ع) در کشور گامبیا رو به گسترش است. وی اضافه کرد: تنها مشکلی که امروزه در گامبیا و در آفریقا به چشم می خورد کمبود نیروی مبلغ است و با توجه به سرمایه گذاری عمده وهابیان در این حوزه، ما باید به نحوی این خلأ را پر کنیم و از سال ۲۰۰۷ هیچ نیرویی از کشورهای آفریقایی به خصوص غرب آفریقا جهت تحصیل برای تبلیغ به کار گرفته نشده است. دابو تصریح کرد: روش تبلیغ در جامعه المصطفی(ص) بسیار عالی است و تسلط مبلغین اعزامی از ایران نسبت به مبلغین سایر فرق و مذاهب در مناقشات و مناظرات کاملا مشهود است و مردم هم به این حقیقت ایمان آورده اند لذا مبلغ باید هم از لحاظ مادی و هم از از لحاظ معنوی حمایت شود و نباید ارتباطش با پایگاهی که در آن پرورش یافته است قطع شود. هر امری هزینه خود را دارد و تبلیغ هم از این قاعده مستثنی نیست و حمایت است که تبلیغ را به بار می نشاند و موفقیت در امر تبلیغ ثمره حمایت است.

وی خطاب به مبلغین گفت: توصیه من به مبلغین با توجه به حرکت عظیم جامعه المصطفی(ص) در راستای ترویج مکتب اهل بیت(ع) این است که شیوه اهل بیت(ع) را سر لوحه کار خود قرار دهند، بدانند که تبلیغ مسئولیت بزرگی است و این رسالت باید به بهترین نحو به انجام برسد در غیر اینصورت باید در قیامت نزد خداوند متعال پاسخگوی اعمال خویش باشند. این مبلغ جامعه المصطفی(ص) مشهد در پایان خاطر نشان کرد: مبلغ باید مخلص، صبور، مسلط، عالم به علم روز و ماهر به مهارت های آموزشی باشد و انشاء الله که خداوند ما را یاری کند.

منبع:شیعیان اهل البیت علیهم السلام در آفریقا

 

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار