جعفر گنزالس (رائول گنزالس بورنز) تازه مسلمان اسپانيايي:
جعفر گنزالس کیست؟

در سال 1986 مذهب تشیع اثنا عشری را برگزیده و نام خود را به جعفر مبدل ساخت. از سال 1993 تا 2003 به عنوان سردبیر مجله کوثر اسپانیایی فعالیت نمود.

 

IMG_2374

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )، رائول گنزالس بورنز در نهم ژانویه 1950 در شهر مادرید، پایتخت اسپانیا در خانواده ای انقلابی متولد شد. پدرش در زمان حکومت دیکتاتوری ژنرال فرانکو به دلیل فعالیتهای آزادی خواهانه چند سال به زندان افتاد. چون پدرش تحت تاثیر افکار مارکسیسم بود خود او نیز در محیطی با گرایشات مارکسیتی پرورش یافت و پیوسته تا هنگام مسلمان شدنش تحت تأثیر آن افکار بود.

نام و نام خانوادگی: جعفر گنزالس (رائول گنزالس بورنز)؛ (9 ژانویه 1950 – )
مذهب: تشیع تابعیت: اسپانیا
ناشر: موسسه فرهنگی ترجمان وحی (مرکز ترجمه قرآن مجید به زبانهای خارجی)
محل نشر: قم، ایران
اولین چاپ ترجمه: 2008
روش ترجمه: ترجمه معنایی روان با پاورقی های تفسیری و ایندکس تفصیلی در انتهای قرآن
پس از دو سال تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک در دانشگاه دولتی مادرید در سال 1969 به دلیل فعالیتهای انقلابی مجبور به ترک تحصیل شد و به رشته سینما و فیلم برداری روی آورد و حدود ده سال در این رشته فعالیت می‌کرد. در خلال این سالها در سال 1972 برای یک سال به خدمت سربازی رفت. سپس به دلیل فعالیتهای انقلابی به شش سال زندان محکوم شد که پس از سپری شدن یک سال دوره محکومیت خود، آزاد شد.

جعفر گنزالس
پس از سقوط نظام دیکتاتوری درسال 1975 گمشده خود را در نظامهای کمونیستی و دموکراسی غربی نیافت و با قطع امید از آنها به گفته خود وارد یک دوره بحران عمیق شد. برای التیام این بحران بود که از سال 1979 تا 1983 به جنوب اسپانیا رفته به همراه جوانان دیگری که مانند او از شهر و خانواده و شرایط سیاسی جدید فرار کرده بودند، در دهکده های جنوب به کشاورزی مشغول شد. به گفته خودش، در خلال این چهار سال دوره انزوا بود که در اثر ارتباط با طبیعت افکار الهی و توحیدی در او برای اولین بار ظهور کرد. پس از آن بود که به مطالعه کتابهای گوناگون درباره هندویسم و بودیسم و مسیحیت روی آورد که در اثر آن شوق نزدیکی به خداوند متعال در او روز به روز افزایش پیدا کرد. در این هنگام بود که با شنیدن ندایی درونی که می گفت: «روزه بگیر» مبادرت به روزه گرفتن کرد به طوریکه به گفته خود به مدت 23 روز فقط آب می خورد.
پس از مطالعه کتابی درباره اسلام که یکی از دوستانش به وی هدیه کرده بود تمایل وی به اسلام شدت یافت، تا اینکه برای آشنایی عمیق تر با اسلام و آیین آن، محل انزوا را ترک گفته به گرانادا رفت و در 11 فوریه 1983 به دین اسلام مشرف شد. مدت یک سال را در گرانادا گذراند. در خلال این مدت متوجه شد تسنن از جنبه هایی کامل نیست از این رو به جستجوی خود ادامه داد تا اینکه پس از مدتی تحقیق و مطالعه کتبی که درباره عقاید شیعه و سرگذشت اهل البیت (علیهم السلام) نوشته شده بود سرانجام در سال 1986 مذهب تشیع اثنا عشری را برگزیده و نام خود را به جعفر مبدل ساخت.

از سال 1989 تا 1996 در مدرسه حجتیه حوزه علمیه قم مشغول تحصیلات اسلامی گردید و از سال 1993 تا 2003 به عنوان سردبیر مجله کوثر اسپانیایی فعالیت نمود. وی پس از مراجعت از اسپانیا در سال 2006، در قم اقامت داشته و مشغول تکمیل دروس فلسفه، عرفان و تفسیر است.

برخی از آثار و تألیفات:
ترجمه رساله لب اللباب در سیروسلوک اولی الألباب تألیف علامه آیت الله سید محمد حسین حسینی طهرانی.
ترجمه کتاب اقتصادنا تألیف مرحوم آیت الله محمد باقر صدر
ترجمه قرآن مجیدبه زبان اسپانیایی، موسسه فرهنگی ترجمان وحی، 2008

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید:

 1. شهید گمنام گفت:

  سلام و خدا قوت اجرتون با مادرم حضرت زهرا ……
  در این ایام غم دعاگوی همه ی شما بزرگواران هستم
  با قدرت ادامه دهید – فی امان الله…..

 2. محمد گفت:

  سلام،

  مطلب جالبی بود. میخواستم بیشتر با این فرد آشنا بشم و سوالاتی در مورد اسپانیا و تشیع در آنجا بپرسم. آیا اطلاعات تماسی از ایشون دارید (ایمیل، تلفن، سایت،…)؟ لطفا برایم ایمیل کنید. ممنون

 3. .. گفت:

  سلام ببخشید من هم از ایشون سوالاتی داشتم شما شماره یا ایمیل یا… ازایشون دارید؟لطفا برای من ایمیل کنید ممنون…