تاریخ انتشار :

ژرژان فابین با تااوش

ماجرای محافظ فرانسوی امام خمینی در نهاوند + تصاویر

خلبان فرانسوی که امام خمینی(ره) را از پله های هواپیما به پایین منتقل کرد در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در شهرستان نهاوند با شعار مرگ بر امریکا و اسرائیل حضور پیدا کرد.

ژرژان فابین با تااوش

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )، بعضی از تصاویر هستند که برای همیشه در ذهن انسان نقش می بندد و یادآور خاطرات خوشی هستند. یکی از این تصاویر، تصویر معروف پایین آمدن امام(ره) از پله های هواپیمای فرانسوی است که در این تصویر یک مامور فرانسوی دست امام خمینی (ره) را گرفته است.

این مامور فرانسوی بعد از گذشت ۳۶ سال از آن روز تاریخی در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال به شهرستان نهاوند سفر کرده بود و همراه با مردم در جشن پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کرد.

sam_9160_0 (1)ژرژان فابین با تااوش

” ژرژان فابین با تااوش” همان محافظ حضرت امام (ره) بود که دستان امام را گرفته و در حال پائین آمدن امام از هواپیماست که البته چهره امروز او با آن روز متفاوت شده و فقط خاطراتش همان خاطرات روزهای پرشور ورود امام می باشد.

وی که به زبان فارسی کاملا مسلط بود در جمع مردم نهاوند گفت: من متولد سال ۱۹۴۳ میلادی هستم  و در خانواده ای کاتولیک بزرگ شده ام که پس از استخدام در پلیس فرانسه با یک زن ایرانی مسلمان ازدواج نمودم و دارای دو فرزند می باشم.

وی گفت: وقتی که قرار شد امام خمینی به ایران بیاید من هم همراه ایشان در آن پرواز تاریخی بودم و زمانی که هواپیما می‌خواست در فرودگاه مهرآباد به زمین بنشیند یونیفرم مخصوص پوشیدم و به هنگام تشریف‌فرمایی امام از پله‌های هواپیما دست امام را گرفتم و امام هم دست مرا گرفت. و از پله‌ها پائین آمدیم‌، واقعا روز عجیبی بود.

آقای باتااوش می گوید: وقتی امام خمینی به پاریس آمد پلیس فرانسه چند نفر را برای محافظت نزد امام فرستاد اما آقای خمینی هیچ کدام را نپذیرفت تا این که قسمت من شد و چون فارسی هم صحبت می‌کردم مزید بر علت شد و در مدت ۱۱۶ روز اقامت امام در نوفل لوشاتو همواره با امام بودم.

این مامور فرانسوی گفت: بعد از ورود امام به ایران به احمد آقا فرزند امام گفتم می‌خواهم در ایران بمانم احمد آقا گفت دولت فرانسه برای شما مشکل درست نمی‌کند گفتم خیر، خودم را بازنشسته می‌کنم.

وی گفت: پس از اقامت در ایران مسلمان شدم و نام رضا را برای خودم برگزیدم و بسیار خوشحال هستم.

باتاواش بعد از بیان خاطراتی از امام خمینی(ره) در فرانسه، با سردادن شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس و همراهی مردم نهاوند در بیان این شعارها به سخنان خود خاتمه داد.

ژرژان فابین با تااوش

منبع: سایت گرو

 

تکمیلی :

آیا کسی که خود را محافظ امام می نامد جاسوس است؟

آیا کسی که خود را محافظ امام می نامد جاسوس است؟

کلاهبرداری فرانسوی در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار