کتاب احکام اسلامی برای تازه مسلمانان
رونمایی از کتاب احکام اسلامی ویژه مخاطبان بین المللی

طی مراسمی از کتاب احکام اسلامی ویژه مخاطبان بین المللی که با مدیریت و اشراف معاونت بین الملل حوزه های علمیه و همت مرکز موضوع شناسی احکام و ستاد ترویج احکام تهیه و تدوین شده، رونمایی می شود.

IMAGE635524416240834939

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )، در این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید حجت الاسلام والمسلمین فلاح زاده رییس مرکز موضوع شناسی مطالعات فقهی ضمن خیرمقدم با اشاره به این که یکی از اصول مهم در امر آموزش شناخت مخاطب است، اظهار داشت: احکام دین نیز مباحث آموزشی بوده و با توجه به نیاز مخاطبان باید برای آنها رساله تدوین کرد.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین زمانی معاون بین الملل حوزه های علمیه با اشاره به اینکه تدوین کتاب اخکام اسلامی نخستین گامی است که معاونت بین الملل برای ارائه معارف ناب دینی به جهان برداشته است، تصریح کرد: حدود ۱۰۰ کتابچه با ۱۰۰ موضوع مورد نیاز مخاطبان بین الملل به ویژه برای غیرمسلمانان در حال تدوین می باشد.
سپس آیت الله مقتدایی دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با تقدیر از تدوین کتاب احکام اسلامی اظهار داشت: تدوین این کتاب بسیار دیر به ثمر رسید؛ اما بسیار مفید است.
وی با بیان این که این کتاب برای مستبصرین و مسلمانانی که به دین اسلام می پیوندند بسیار لازم است ابراز داشت وظیفه حوزه های علمیه است که آنها را ارشاد و هدایت کند که در صورت سهل انگاری تکفیری ها آنها را جذب خواهند کرد.
سخنران پایان این مراسم حجت الاسلام اعلایی نژاد، مولف کتاب احکام اسلامی با اشاره به این که تدوین این کتاب نتیجه کار گروهی با درایت معاون بین الملل حوزه های علمیه می باشد اظهار داشت: در این کتاب از ۱۹۰ قطعه عکس برای افرایش جذابیت استفاده شده است که در چاپ های بعد افزایش خواهد یافت.
همچنین در حاشیه این مراسم حضار از نمایشگاه فقه و زندگی که به همت مرکز موضوع شناسی مطالعات فقهی دایر شده بود، بازدید کردند.طلیعه این کتاب که به قلم آیت الله حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه به رشته تحریر در آمده، تاکید شده است: این کتاب با توجه به نیاز و استقبال مسلمانان مقیم در کشورهای غیراسلامی و مهاجران به آن دیار، تدوین شده و توسط جمعی از پاسخگویان مسائل شرعی دفاتر مراجع معظم تقلید بازخوانی و نظارت علمی و مورد تایید قرار گرفته است.نویسنده کتاب آقای امیربهاء الدین علایی نژاد می باشد

منبع: حوزه

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: